Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Європа вважає винними в кризі безвідповідальність Януковича і слабкість Ющенка

Середа, 18 квітня 2007, 13:41

Співдоповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи по Україні Ханне Северінсен та Ренате Вольвенд відзначають, що нинішня політична криза була передбачуваною і неминучою.

Про це йдеться у пояснювальній записці співдоповідачів ПАРЄ до проекту резолюції "Функціонування демократичних інституцій в Україні", яку планується розглянути 19 квітня, повідомляє УНІАН.

"Для багатьох спостерігачів за розвитком подій в країні нинішня криза була передбачувана та навіть неминуча", - зазначається у пояснювальній записці.

На думку співдоповідачів ПАРЄ, кризу викликало 6 основних причин. По-перше, конституційна реформа 2004 року створила "законодавчий хаос" та "системну конституційну кризу".

При цьому, до часу набуття чинності політреформою, багато законодавчих норм не було узгоджено, і навіть схвалено, вважають співдоповідачі.

Другою причиною, на думку співдоповідачів ПАРЄ, є те, що з моменту помаранчевої революції в Україні так і не були створені дійсно демократичні інституції.

"Державна машина може, як і раніше, використовуватися як важіль у політичній боротьбі, Конституційний Суд довів неефективність, судова система не виконує своїх функцій, права опозиції не закріплені законом, організація політичних партій залишається далекою від демократичних стандартів, а політичний вплив громадянського суспільства існує лише на папері", - зазначається у записці.

Третьою причиною, на думку доповідачів, є те, що очікування громадян після помаранчевої революції залишилися переважно незадоволеними.

Зокрема, доповідачі говорять про те, що хоч деякі демократичні зміни у питанні забезпечення основних свобод і були зроблені, однак залишилися невиконаними обіцянки покарати тих, хто сприяв фальсифікації виборів та розслідувати гучні кримінальні справи, такі, як наприклад, справа Гонгадзе.

Додатковим шоком для багатьох в Україні стало призначення на посаду прем'єр-міністра Віктора Януковича після того, як "помаранчеві сили" не змогли створити коаліцію, відзначають співдоповідачі ПАРЄ.

"Небажання Партії регіонів визнати відповідальність за фальсифікацію виборів 2004 року разом з недостатністю політичної волі у президента Ющенка довести справу до суду збільшили скептицизм у широкої частини населення", - зазначають доповідачі.

Четвертою причиною, на їх думку, стало те, що конституційна реформа залежна від бажання політичних сил та паралічу конституційного судочинства.

Крім того, до причин, які зробили нинішню політичну кризу можливою, доповідачі віднесли те, що українським політичним силам не вдалося поєднати "два береги Дніпра", а також відсутність у України демократичних традицій та розуміння парламентського плюралізму.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування