Северінсен закликає змиритися з рішенням Станік і Ко

Четвер, 19 квітня 2007, 12:47

Доповідачка ПАРЄ Ханне Северінсен закликає всіх учасників кризи в Україні змиритися з рішенням Конституційного Суду.

"У нас є кілька пропозицій, серед яких – усі повинні погодитися з рішенням Конституційного Суду", - сказала Северінсен під час екстрених дебатів по Україні, представляючи розроблений проект резолюції.

"Багато хто висловив сумнів, чи варто покладатися на рішення Конституційного Суду? Нам варто уникати цієї дискусії", - закликала Северінсен.

"Вирішувати це питання (українську кризу) повинні політики. Вони повинні слідувати Конституції і, звичайно, покладатися на рішення КС, який є верховним арбітром", - додала вона.

Водночас доповідачка визнала кризу навколо самого Конституційного Суду.

"Судді не є незалежними, а Конституційний Суд не зміг виконати свої зобов'язання. Політична культура і мораль на низькому рівні в цій країні", - сказала Северінсен.

"Сьогоднішня криза викликає в усіх нас тривогу – нас, що підтримали помаранчеву революцію", - відзначила Северінсен.

"Те, що відбувається сьогодні в Києві, – це не демократія, що переживає кризу, а криза в рамках демократії, і нам не треба підливати масла в вогонь", - закликала Северінсен.

"Ми б могли сказати, що це парламентська політична криза. Вона поглибиться недостатньою конституційною реформою і корупцією на всіх рівнях", - додала Северінсен.

Інша доповідачка ПАРЄ Рената Вольвенд зазначила, що "дострокові вибори не врегулюють кризу в Україні".

"Але також очевидно, що нинішній склад парламенту не відображає волю виборців у 2006 році", - додала Вольвенд.

"Потрібно щоб був установлений баланс сил і тому необхідно до кінця довести конституційну реформу", - закликала Вольвенд.

У четвер у Страсбурзі почалися екстрені дебати щодо ситуації в Україні в рамках сесії ПАРЄ. Северінсен і Вольвенд розробили проект резолюції, який має бути затверджений на засіданні.

На засідання приїхав спікер Олександр Мороз, який мовчки спостерігає за тим, що відбувається, з місця, відведеного для гостей сесії.
powered by lun.ua