Кравчук процитував Литвину Лінкольна на зібранні ветеранів

Четвер, 19 квітня 2007, 16:45

В Україні Конституційного Суду немає і будь-яке рішення КС буде поставлено у суспільній свідомості під великий сумнів.

Про це заявив голова Верховної Ради четвертого скликання Володимир Литвин на зборах депутатів минулих скликань, які відбуваються у сесійній залі парламенту.

Як передає УНІАН, за його словами, "в Україні Конституційного Суду немає, якби одні Конституційний Суд не захищали, якби другі Конституційний Суд не блокували". Він зазначив, що "люди просто говорять, ви всі там пройдисвіти у владі".

На думку Литвина, сьогодні вишукуються приводи "для переведення протистояння у вищу фазу – у фазу конфлікту". Він наголосив, що "цього не можна допустити".

Литвин вважає, що сьогоднішня ситуація в Україні – "це боротьба за контроль над владою, хто буде контролювати владу у цій країні, особливо силові правоохоронні структури". При цьому він наголосив, що сьогодні ці структури "служать або одній, або іншій політичній силі".

За його словами, в Україні видно уже "задавнене протистояння, яке продовжується з 2004 року, протиставлення у нашій владі двох світоглядів, двох підходів, двох бачень щодо внутрішнього облаштування країни і щодо зовнішньополітичного позиціювання України".

На думку Литвина, примирити ці два світогляди "практично неможливо".

Литвин вважає, що необхідний був привід, щоб показати несумісність цих двох світоглядів і двох позицій, і "привід знайшли власне у діях Верховної Ради".

За його словами, в Україні відбувається тотальне недотримання Конституції. "Є фактичне заохочування антиконституційних дій, причому тотального насаджування всебічного прослуховування, підслуховування, негласного проникнення, коли одних прослуховували, то це було геройство, коли прослуховують інших, це викликає неприйняття", - наголосив він.

На його думку, треба повернутися в правове поле, і арбітром має стати народ. "Саме люди мають оцінювати усі інститути влади в Україні", - переконаний Литвин.

За його словами, якщо не вирішити сьогодні "питання кардинально, то країна буде постійно балансувати на лезі, і, я думаю, що спокою не буде".

Після виступу Литвина Леонід Кравчук, який веде збори, зазначив, що не має права давати якісь зауваження виступаючим, але процитував Володимира Мономаха: "Не майте зла у серці і в душі своїй, і не лютуйте словом".

Потім він навів ще одну цитату Лінкольна: "Ніщо так не псує політика, як звичка до нетерпимості і до ненависті".

Литвин після свого виступу не повернувся у президію, а відразу залишив сесійну залу.powered by lun.ua