"Наша Україна" двома-трьома руками завадила ЦВК готуватися до виборів

П'ятниця, 20 квітня 2007, 11:11

Заступник голови Центральної виборчої комісії Марина Ставнійчук називає три причини, з яких досі не почалося формування окружних виборчих комісій для проведення дострокових парламентських виборів.

Про них вона повідомила журналістам у п'ятницю перед засіданням Конституційного Суду, передає Ліга.

Ставнійчук підкреслила, що в ЦВК надійшли подання кандидатів в окружні виборчі комісії лише від двох блоків - "Нашої України" та БЮТ. За її словами, документи "Нашої України" вимагають більш детального вивчення.

Заступниця голови ЦВК повідомила, що якісний склад подань був незадовільним, оскільки заяви були написані "двома-трьома руками", тоді як законодавство вимагає їхнього власноручного написання.

Крім того, Ставнійчук заявила, що на момент розгляду подань у ЦВК надійшло рішення суду, яким були заблоковані будь-які дії ЦВК з формування окружних комісій, а процедура формування комісій у самому законі прописана нечітко.

Водночас, за словами Ставнійчук, проблема кворуму ЦВК не є приводом для того, щоб виборчий процес "завмер на місці". Вона уточнила, що троє членів ЦВК у лікарні, однак вона впевнена, що кворум ЦВК відновиться.

Крім того, заступник голови Центрвиборчкому повідомила, що поки що ЦВК не одержував документів про складання повноважень депутатів від БЮТ і "Нашої України".

Як відомо, 6 квітня ЦВК проводив аналіз отриманих подань політичних партій і виборчих блоків щодо включення кандидатур до складу окружних виборчкомів територіальних виборчих округів з парламентських виборів 27 травня.

ЦВК отримала подання від 4 політичних сил: партії "Реформи і порядок", блоку "Наша Україна", БЮТ, а також від Української народної партії.

Ці подання у ЦВК внесені відповідно до указу президента Віктора Ющенка про розпуск Верховної Ради від 2 квітня і закону про вибори народних депутатів.
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!