У Донецьку кажуть, що вони не більш привілейовані Януковичем ніж Київ

Вівторок, 24 квітня 2007, 13:29

Голова державної податкової адміністрації в Донецькій області Олег Соколов спростував інформацію про те, що Донецька область знаходиться у привілейованих умовах в питанні відшкодування ПДВ.

Про це він заявив на брифінгу в Донецьку у вівторок, повідомляє "Остров".

"Розглядаючи питання про відшкодування ПДВ треба розуміти, що всі цифри відносні. І якщо абсолютна цифра повернення ПДВ досить велика по Донецькій області, то щодо частки експорту, що дає Донецька область і, припустимо, Київської, Луганської, Миколаївська області, то частка приблизно однакова", - відзначив Соколов.

"І сказати, що ми знаходимося в якихось привілейованих умовах, такого сказати не можна на сьогоднішній день", - додав він.

За словами Соколова, у Донецькій області частка експорту виросла на 51%: якщо в І кварталі минулого року обсяг експорту складав близько 8 млрд. грн., то зараз – 12 млрд. грн.

"І чим краще працює наша область, тим більше їй треба відшкодовувати податку на додану вартість", - сказав він.

Також глава ДПА Донецької області відзначив дисбаланс у взаєминах із ПДВ з іншими областями.

"Ми більше здобуваємо сировини і матеріалів в інших областях, ніж продаємо в інші області. І збалансувати це можна тільки на рівні держави. І такий дисбаланс щомісяця порядку 100 млн. грн. Ми більше віддаємо в інші області, ніж здобуваємо самі", - сказав він.

Як відомо, раніше заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак заявляв, що за перший квартал 2007 року з 4,9 млрд. гривень загальної суми відшкодувань ПДВ близько чверті прийшлося на підприємства Донецької області.

При цьому всього за зазначений період держава відшкодувала експортерам близько 20% від суми сплаченого ними податку на додану вартість.

"Донецька область, як і торік, залишається єдиною, де відшкодування ПДВ перевищують середні показники по країні", - відзначив Шлапак.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua