У Ющенка Раду обізвали нелегітимним клубом

П'ятниця, 27 квітня 2007, 15:15

Рішення Верховної Ради, ухвалені у період між виданням першого і другого указу президенту, є нелегітимними.

Про це заявив у п’ятницю, відповідаючи на питання журналістів, заступник голови секретаріату Ігор Пукшин.

За його словами, президент, підписуючи указ 26 квітня постановив визнати указ від 2 квітня таким, що втратив чинність, водночас не скасувавши його. У зв’язку з цим діяльність Верховної Ради з 2 по 26 квітня є нелегітимною, наголосив представник секретаріату.

Зокрема, за словами Пукшина, це стосується і питання імпічменту президента, розпочатого низкою депутатів.

"По-перше, це (усунення в порядку імпічменту і за станом здоров'я) – дві різні статті (110 та 111 Конституції)", - зауважив він.

"Хочу наголосити, що з моменту видання указу від другого квітня парламент не є повноважним і його рішення не мають ніякої юридичної сили. Я б скоріше сказав, що, на сьогоднішній день розглядаю парламент як дискусійний клуб народних депутатів", - сказав Пукшин.

Коментуючи підстави для ухвалення президентом нового указу, він сказав, що президент скористався 90-ою статтею Конституції, апелюючи до того, що коаліція, була створена 11 липня 2006 року з трьох фракцій та трьох народних депутатів, що не відповідає статті 83 Конституції, де виписано порядок утворення коаліції.

Окрім того, секретаріат президента проаналізував висновки вищого адміністративного суду у справі за позовом БЮТ про бездіяльність ЦВК, де ВАСУ визнав беззаперечний факт порушення термінів утворення виборчих комісій, що може поставити під сумнів результати майбутніх дострокових виборів.

Також президент звернув увагу на заяву ЦВК, у якій повідомлялося, що вона не може працювати з 6 по 23 квітня через відсутність кворуму.

Саме це спонукало президента до видання нового указу, зазначив Пукшин.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування