Половина українців хоче обирати президента

Субота, 28 квітня 2007, 14:42

Майже половина громадян України вважають, що дострокові парламентські вибори повинні проходити одночасно з президентськими.

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Центром соціальних і політичних досліджень "Социс" з 20 по 27 квітня 2007 року.

При цьому найбільшою популярністю серед можливих кандидатів на посаду глави держави користується нинішній прем'єр-міністр Віктор Янукович.

Згідно з даними опитування, 55% респондентів не підтримують указу президента про розпуск Верховної Ради 5-го скликання і проведенні дострокових виборів у парламент, 36% дотримуються протилежної точки зору.

При цьому 47% опитаних вважають, що для запобігання подальшому розвитку політичної кризи в країні дострокові вибори в парламент повинні проходити одночасно з президентськими. Не підтримують таку ідею 39% учасників опитування.

Думки респондентів про необхідність процедури імпічменту президента у випадку, якщо Конституційний суд визнає його указ про розпуск парламенту неконституційним, розділилися приблизно нарівно: позитивно відповіли на це питання 45%, а негативно - 40% опитаних.

Якби президентські вибори відбулися в найближчий тиждень, то за Януковича віддали б свої голоси 34% учасників опитування, за лідера БЮТ Юлію Тимошенко - 18%, за нинішнього президента Віктора Ющенка - 13%. Інші можливі претенденти на посаду президента набрали б 3 і менш відсотків.

При цьому бажання взяти участь у виборах виявили 76% респондентів.

Разом з тим, якби парламентські вибори відбулися в найближчий тиждень, Партія регіонів набрала б на виборах 37% голосів, БЮТ - 21%.

За блок "Наша Україна" готові проголосувати 9% респондентів, за Компартію і "Народну самооборону" - по 4%, Соцпартію - 3%.

Народна партія, Прогресивна соціалістична партія, Українська народна партія одержали б близько 1% голосів. Проти всіх мають намір голосувати 7% учасників опитування, не змогли відповісти на це питання 9%.

В опитуванні брали участь 1200 респондентів. Похибка вибірки складає 2,8%.

"Інтерфакс-Україна"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua