Кириленко пропонує перетасувати робочу групу

1 перегляд
Четвер, 10 травня 2007, 18:22

Лідер "Народного Союзу "Наша Україна" В'ячеслав Кириленко пропонує змінити склад робочої групи з підготовки дострокових виборів або говорити про інший спосіб врегулювання кризової ситуації.

Про це він заявив під час свого виступу на круглому столі за участі учасників робочої групи.

Кириленко зазначив, що робоча група стикається із внесенням все нових і нових вимог з боку коаліції і окремих фракцій, зокрема, Соціалістичної та Комуністичної партій.

За його словами, після парафування протоколу представниками цих партій були внесені пропозиції щодо повернення до теми КС, щодо державного реєстру виборців та інше.

"Найголовніше те, що після парафування основного протоколу було внесено пропозицію організувати вибори лише на підставі змін до Конституції", - заявив Кириленко.

"Це є ключовою ревізією домовленостей між президентом і прем'єром, оскільки зміни, які б дали Верховній Раді можливість саморозпуску, потребують тривалого часу і необхідної кількості голосів", - пояснив він.

"Ми сумніваємося, що коаліція проголосує за саморозпуск Верховної Ради. Ця пропозиція, на якій наполягають комуністи та соціалісти, і все це відбувається за мовчазної згоди Партії регіонів, унеможливлює подальший продуктивний процес взагалі", - вважає Кириленко.

Він висловив особисту стурбованість тим, що "після кількох днів непродуктивної позиції Компартії та СПУ до цієї позиції, за моєю оцінкою, практично приєднується Партія регіонів".

"Це означає, що на рівні робочої групи принципові домовленості між президентом і прем'єр-міністром реалізувати не вдається", - зауважив Кириленко.

"Доцільно говорити або про зміну формату робочої групи, так щоб у переговорах брали участь тільки ті політичні сили, які зацікавлені у розв'язанні політичної кризи у швидкий термін, а не через кілька років, або говорити про інші способи роботи і виходу із ситуації", - заявив лідер НСНУ.

"Якщо ми не вклалися у терміни, які поставили перед нами президент і прем'єр-міністр, а це було 8 травня пленарне засідання, то ми можемо повернутися до такої можливості і взяти участь у пленарному засіданні чи 11, чи 12 травня, включно із суботою", - запропонував Кириленко.

"Але це можливо лише в тому випадку, якщо ми проголосуємо визначений перелік законопроектів, якщо перед тим буде відповідне рішення президента і якщо під час цієї робочої групи ми будемо стикатися з доброю політичною волею наших партнерів по переговорах", - додав він.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua