Бойко поскаржився росіянам на газову безграмотність Ющенка

П'ятниця, 11 травня 2007, 14:56

Міністр палива й енергетики Юрій Бойко очікує несуттєве зростання цін на російський газ для України в наступному році.

"Переговори про постачання російського газу в Україну почнуться у вересні. З огляду на рівень стратегічного партнерства між нашими країнами, ми не очікуємо істотного зростання", - сказав Бойко в інтерв'ю російському виданню "Время новостей".

"Позиція уряду полягає в тому, що зростання ціни на газ не повинно перевищувати рівень інфляції, тобто 10%. Хоча принципове рішення про ціну на газ ухвалюється на політичному рівні прем'єрами двох країн", - додав він.

Коментуючи негативні висловлювання президента Віктора Ющенка про те, що в угодах по газу з Росією не зафіксована формула розрахунку ціни на газ, Бойко сказав:

"Заяви президента свідчать про вкрай спрощене розуміння ситуації тими, хто готує йому інформацію. Плачков та Івченко, які на початку 2006 року ледь не довели країну до енергетичної кризи, спотворюють ситуацію в надії повернути колишні позиції".

"Україна сьогодні не закуповує російський газ, тому претензії до російського уряду безглузді. Наш баланс складається із середньоазіатського, переважно, туркменського, газу, що закуповується по 100 дол. на кордоні Туркменістану й Узбекистану. З урахуванням транспортування на дві тисячі кілометрів його ціна для України складає 130 дол. за тисячу кубометрів. От і вся формула", - додав він.

Відповідаючи на питання про можливість переходу до закупівель Україною газу без участі "РосУкрЕнерго", Бойко зазначив:

"Уряд України прагне до максимально низької закупівельної вартості газу і веде пошук таких ресурсів. Це один із пріоритетів політики уряду. Однак поки ми не одержували пропозицій з більш низькою ціною, ніж та, що зазначена в чинних угодах".


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...