Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Ющенко звільнить Януковича, якщо той не підпише "контракт"?

Понеділок, 14 травня 2007, 08:50

Президент Віктор Ющенко може прийняти рішення про відставку Кабінету міністрів у випадку, якщо прем'єр-міністр Віктор Янукович не підпише на цьому тижні "контракт про політичну стабільність".

Таку думку в інтерв'ю газеті "Известия в Украине" висловив Степан Гавриш, нещодавно призначений президентом суддею Конституційного Суду.

"У найближчі дні Ющенко має підписати з Януковичем Контракт про політичну стабільність. Але прем'єр останнім часом поводиться не завжди послідовно, його курс коливається. Якщо Ющенко побачить, що Янукович не готовий до підписання контракту, то він прийме різкі рішення - аж до відставки уряду", - сказав він.

Також Гавриш вважає, що обраний на дострокових виборах парламент буде "технічним".

"Верховна рада, яку мають обрати, буде "технічною", вона довго не протримається. Президент її знову розпустить, щоб провести другі дострокові вибори", - заявив він.

Гавриш відзначив, що зараз обговорюються три дати дострокових виборів: "літній період" – з 24 червня по 8 липня, 9 вересня і початок жовтня.

"Найбільш реальною я вважаю дату 9 вересня. До цього часу можуть бути внесені зміни в закон про вибори, переобрано Центвиборчком, а також скасовано закон про Кабінет міністрів, що позбавив президента права керувати виконавчою владою", - сказав Гавриш.

Також Гавриш вважає, що в Україні "перехід до чистого парламентаризму неможливий", тому що "немає професійних партій, заснованих на певній ідеології".

"Мій прогноз такий: ми повернемося до президентсько-парламентської моделі, що збереже політичні функції уряду. Рада стане двопалатною", - відзначив він.

За словами Гавриша, Україні необхідна нова Конституція і "швидше за все референдум по новому основному законі пройде вже в 2008 році". "Зараз над Конституцією вже працюють – і в Криму, і в Карпатах. Головне питання – якою республікою стане Україна: парламентською, президентською чи президентсько-парламентською", - відзначив він.

У той же час Гавриш визнав, що у КС зараз "нічого не відбувається, він недієздатний". "І не тому, що президент звільнив 3 суддів з 18, а тому, що КС за 9 місяців не зміг прийняти жодної постанови. Судді порушили присягу, не виконували службові обов'язки. Вони не справляються з роботою", - відзначив він.

"Яке б рішення по указу Ющенка судді не винесли, воно викличе недовіру в половини суспільства. КС звинувачують у корупції, заангажованості. Він сформований за політичним принципом і, як результат, став джерелом політичного конфлікту", - вважає Гавриш.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування