Регіоналам заважає 5 канал, вони хочуть повернути владу в Нацраді

Середа, 16 травня 2007, 13:16

Верховна Рада хоче припиняти повноваження призначених нею членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення шляхом висловлення недовіри без згоди президента.

У середу Верховна Рада прийняла за основу проект закону про внесення змін і доповнень до Закону "Про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення".

Законопроектом пропонується привести у відповідність до вимог Конституції порядку припинення повноважень членів Національної ради.

Як заявила автор законопроекту, депутат від ПР Олена Бондаренко цим документом вони б хотіли повернути Верховній Раді право забезпечити контроль за діяльністю цього органу.

"Щоб самостійно по своїй четвірці, без участі президента, ухвалювати рішення", - заявила вона, пояснивши, що зараз Рада може відкликати свого представника лише зі згоди президента.

Третім завданням законопроекту Бондаренко назвала прагнення "запобігти загрозі узурпації право ухвалювати рішення всередині Нацради з боку секретаріату президента".

"Ні для кого не секрет, що зараз в Нацраді фактично з 8 голосів 6 контролюються секретаріатом президента, кумом нашого президента Петром Порошенком", - додала вона.

На думку Бондаренко, про те, що даний орган "занадто заполітизований свідчить хоча б той факт, що минулого тижня було створено комісію по вивченню роботи органу", а голова Нацради "із знущанням" обізвав її у пресі нелегітимною.

Ще один регіонал Павло Сулковський у свою чергу заявив, що "більшість телеканалів зараз б'ють в одні ворота".

"А такі, як 5 канал, щосуботи, щонеділі своїми програмами і вчинками провокують через Майдан суспільство. Провокують до брехні, до неспокою. І коли подивимось стрічки опитувань, то побачимо, що вони всі на підтримку президента", - заявив він.

"Ви (депутати), що не бачили раніше, що провокатори ідуть через цей канал? Ми ж бачили, що він працює не на спокій, не на стабільність в Україні", - наголосив депутат, звинувативши комітет зі свободи слова "в таких прорахунках".

Сулковський також закликав покласти край "в цьому беззаконні і безглузді", проголосувавши запропоновані Бондаренко зміни до закону.powered by lun.ua