Суди продовжують стояти з останніх сил

П'ятниця, 18 травня 2007, 19:45

Голова Верховного Суду України Василь Онопенко заявляє, що органам судової влади усе-таки вдається в цілому зберігати свій правовий статус і чинити правосуддя відповідно до закону.

Про це Онопенко заявив у п'ятницю на зборах суддів ВСУ, аналізуючи ситуацію в сфері судочинства, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу ВСУ.

"Однією з найнебезпечніших тенденцій, характерних для нинішнього розвитку подій у країні, є вихід суб'єктів владних повноважень за межі права, відверте ігнорування закону, повернення до ситуації, при якій конфлікти вирішуються за принципом не сили права, а права сили", - сказав голова ВС.

На його думку, у цьому криється велика небезпека для держави і суспільства, адже свідоме руйнування судової системи - це шлях до суцільного свавілля, знищення основ держави, суспільного безладдя.

Онопенко закликав колег надалі стояти на забезпеченні законності в державі: "Політична доцільність не є правовою категорією і нею жодним чином не можна керуватися при здійсненні правосуддя".

У свою чергу перший заступник голови ВСУ, голова Ради суддів України Петро Пилипчук відзначив, що якщо раніше тиск на суд мав латентний характер, то останнім часом "ми стали свідками спроб безпрецедентного системного і нахабного втручання в діяльність суду".

На думку Пилипчука, таке втручання здійснюється на суддів при вирішенні ними судових справ, формуванні суддівського корпусу, призначенні суддів на адміністративні посади.

"Але за будь-яких обставин судді повинні діяти в межах закону. Відвертим зловживанням суддів, а тим більше, їхній сваволі не можуть бути знайдені пояснення й обґрунтування", - відзначив він.

Судді Верховного Суду обговорили низку питань, пов'язаних з реформуванням судової системи, удосконаленням правосуддя, організацією роботи вищого судового органу.powered by lun.ua