Мороз вважає, що з КС усе в порядку і посилається на Піскуна

П'ятниця, 18 травня 2007, 22:40

Голова Верховної Ради Олександр Мороз вважає, що ситуація в Конституційному Суді підтверджує неконституційність указів президента про достроковий розпуск парламенту.

Про це Мороз заявив в інтерв'ю телеканалу "Рада" у п'ятницю ввечері, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Усе, що діється навколо Конституційного Суду, підкреслює одне - укази президента неконституційні", - сказав він.

За словами Мороза, "ті, хто чинять маніпуляції із суддями Конституційного Суду, бояться висновків про неконституційність указів".

Спікер нагадав, що судді КС, повноваження яких були припинені указом президента, поновлені за рішенням районного суду.

При цьому Мороз відзначив, що подібний прецедент був закладений, коли в посаді генпрокурора був поновлений Святослав Піскун.

Спікер додав, що судді, поновлені за рішенням районного суду, будуть працювати в КС до розгляду питання в апеляційній інстанції.

"Голова суду написав заяву, що він не може працювати, я так зрозумів, під тиском ззовні. І його задовольнили", - сказав Мороз, додавши при цьому, що Іван Домбровський залишається суддею КС.

Спікер відзначив, що КС може продовжувати свою роботу і для його засідань є кворум. За словами Мороза, КС повинен приймати рішення і, якщо він визнає конституційним указ президента, таке рішення треба виконувати. При цьому спікер підкреслив, що необхідно повернутися в правове поле.

Раніше президент звільнив трьох суддів КС і призначив нових. Водночас, ці рішення оскаржуються в судах.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування