КОАЛІЦІЯ ГОТУЄ ЗАХОПЛЕННЯ ПЕЧЕРСЬКОГО СУДУ?

2 перегляди
Понеділок, 21 травня 2007, 11:09

"Наша Україна" заявляє, що депутати від коаліції готують силове захоплення Печерського райсуду.

Про це повідомляє керівник департаменту Анатолій Луценко, повідомляє прес-служба партії.

"Як стало відомо аналітичному департаменту "Нашої України", на найближчі дні, найімовірніше - на вівторок, 22 травня, заплановано силове захоплення Печерського райсуду столиці", - йдеться у повідомленні.

"Приводом для цього стане рішення Уманського міськрайонного суду Черкаської області про визнання незаконними відповідних указів президента, тобто про поновлення Колесниченка на посаді голови Печерського районного суду Києва", - зазначив Луценко.

За наявною інформацією таке рішення 22 травня готові винести три підконтрольні Колесниченку судді Уманського суду.

У повідомленні зазначається, що серед цих суддів є кум Колесниченка та ще двоє залежних від нього суддів, одному з яких він у свій час як голова Уманського міськрайсуду допоміг стати суддею.

"Швидше за все, це будуть ті самі судді, які у квітні цього року вже зупиняли дію указів президента щодо звільнення Колесниченка з посади голови печерського райсуду", - зазначив Луценко.

Він висловив переконання, що "повернення Колесниченка у крісло голови Печерського суду столиці забезпечуватимуть депутати від правлячої парламентсько-урядової коаліції та виконавча служба Міністерства юстиції, яке контролюється цією коаліцією".

"Для коаліції повернення Колесниченка, якого тісно пов‘язують з Ківаловим, на посаду голови Печерського суду є принципово важливим. У такий спосіб вона повертає собі контроль над "головним" судом столиці і зможе використовувати його можливості під час позачергових парламентських виборів, а також впливати на його рішення з інших важливих політичних та економічних питань", - вважає Луценко.

"Однак перше завдання, яке має виконати Колесниченко одразу ж після свого поновлення, – це забезпечити рішення Печерського суду про визнання незаконними указів президента про звільнення суддів Конституційного суду Станік, Пшеничного та Іващенка", - повідомив Луценко.

"Узаконення" рішенням суду цих осіб в статусі суддів КС відкриває для коаліції нові можливості по маніпуляції КС, у тому числі переформатування його складу через Верховну Раду і визначення нового керівництва КС, яке остаточно зробить політичну доцільність основним принципом діяльності цього органу, перетворивши його в політичний антикризовий центр", - додав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua