Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Пшеничний прирівняв себе до камікадзе

Понеділок, 21 травня 2007, 12:00

Виконуючий обов’язки голови Конституційного Суду Валерій Пшеничний заявляє, що обіймає цю посаду на законних підставах.

Як повідомляє УНІАН, про це він заявив у понеділок в інтерв’ю журналістам у Києві.

За словами Пшеничного, є ухвала суду (Кам’янобрідського райсуду Луганської області), якою призупинено дію президентського указу про його звільнення з посади судді КС.

Водночас Пшеничний зазначив, що не бажає обіймати цю посаду, але змушений, оскільки це передбачено законом про КС.

"Якщо ви думаєте, що я з радістю виконую обов’язки (голови КС), - ви помиляєтесь. Зараз очолювати суд може тільки камікадзе. …Я не хочу виконувати обов’язки, але по закону повинен", - сказав Пшеничний.

За його словами, згідно із законом про КС, в разі відсутності голови суду його обов’язки виконує старший за віком суддя.

Відповідаючи на запитання журналістів, яке стосувалося звільнення за власним бажанням голови КС Івана Домбровського, Пшеничний відповів, що "Домбровський по-людськи попросив його звільнити, приніс папку зі своїми хворобами…".

Водночас, він підкреслив: "Якщо я не мав би права займати посаду, я б у зал не зайшов".
Пшеничний також повідомив, що має намір найближчим часом оскаржити у Дніпровському районному суді Києва указ про його звільнення з посади судді КС.

Також Пшеничний зазначив, що має намір звернутися до відповідних правоохоронних структур з проханням надати йому охорону.

Як відомо, президент Віктор Ющенко своїми указами від 30 квітня, 1 і 10 травня звільнив з посад суддів Конституційного Суду України у зв`язку з порушенням присяги Сюзанну Станік, Валерія Пшеничного і Володимира Іващенка.

Кіровський райсуд Донецька припинив дії указів президента про звільнення Станік і Пшеничного.

16 травня Донецький апеляційний адміністративний суд припинив виконання судової постанови Кіровського райсуду щодо указів президента про звільнення суддів КС Станік і Пшеничного.

Однак Кам`янобрідський райсуд Луганської області ухвалив рішення поновити на посадах суддів Конституційного Суду Пшеничного, Станік і Іващенка.

17 травня відбулося засідання Конституційного Суду, на якому було прийнято рішення звільнити Домбровського з посади голови КС за власним бажанням. Обов’язки голови КС покладено на звільненого указом президента заступника голови КС Пшеничного.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: