Янукович зустрічатиметься з Ющенком зі свідками?

Понеділок, 21 травня 2007, 12:29

Зустріч президента Віктора Ющенка та прем’єра Віктора Януковича запланована на 14:00 понеділка.

Про це повідомляє прес-служба президента.

У свою чергу один з лідерів БЮТ Олександр Турчинов, виходячи із засідання робочої групи, висловив думку, що в цій зустрічі можуть взяти участь деякі керівники політичних сил.

"Формат зустрічі визначає президент, і я думаю, що до другої години формат буде з’ясований. У всякому разі, наскільки мені відомо, така зустріч повинна початися о другій годині", - сказав він.

Він наголосив, що група завершила свою роботу, виконавши покладені на неї зобов’язання і в її рамках "немає про що говорити, крім як вислуховувати новації комуністів або соціалістів щодо того, що ще придумати, щоб не проводити дострокові вибори".

Він додав, що група напрацювала необхідний пакет законопроектів, які готові для розгляду Верховної Ради.

"Залишилося два варіанти: або ми проводимо сесію, і для цього все готово, або треба виконувати указ президента і мобілізувати всі зусилля для його виконання", - зазначив Турчинов.

У свою чергу "нашоукраїнець" Микола Оніщук підкреслив, що практично всі питання, "необхідні для технічного забезпечення процесу виборів, практично погоджені".

При цьому він додав, що є низка непогоджених питань, зокрема щодо порогу явки виборців, єдиного реєстру, "але в контексті проведення виборів ці питання не настільки актуальні".

"Звичайно, що за бажанням можна повністю заблокувати цей процес, долучивши ще 5-6 тем", - зазначив він.

Водночас Оніщук підкреслив, що якщо під час зустрічі президента та прем’єра в понеділок буде проявлена політична воля, то обсяг роботи, виконаний робочою групою, "дозволяє, щоб уже сьогодні увечері у Верховній Раді були зареєстровані усі необхідні законопроекти, в тому числі це стосується в основному погодженого протоколу завтрашнього засідання".

Відповідаючи на питання журналістів, чи вдалося робочій групі досягти компромісу щодо дати проведення виборів, Оніщук нагадав, що опозиція наполягала на липні, а коаліція – на жовтні.

Але, за його словами, компроміс не був предметом обговорення, і це вже питання компромісу для президента і прем’єра.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua