Лавринович поскаржився ПАРЄ, як гірко живеться його парафії

Понеділок, 21 травня 2007, 17:46

Міністр юстиції Олександр Лавринович вважає, що право сьогодні стало заручником в політичній боротьбі і не грає вирішальної ролі в розв‘язанні політичних проблем.

Про це він заявив на виїзному засідання Комітету ПАРЄ з політичних питань відбувається в Києві 21-22 травня.

Разом з тим, коментуючи репліку одного з членів Комітету ПАРЄ, міністр наголосив, що не може бути навіть дискусій щодо встановлення в Україні верховенства права зі застосуванням зброї.

"Встановлення законності людьми зі зброєю – це завжди попрання верховенства права та прав громадян", - наголосив Лавринович.

Водночас міністр зазначив, що хотілося б бачити більшу повагу в політикумі до права та до принципів неухильного дотримання правових норм при розв‘язанні політичної кризи.

Зокрема, Лавринович висловив занепокоєння "культивацією в суспільстві переконання того, що рішення Конституційного Суду може бути нечинним".

"Ігнорування Конституційного Суду є небезпечним шляхом для нашої країни. До сьогоднішнього дня рішення суду були аксіоматичними. Ревізія основних уявлень про те, яким чином можуть вирішуватися правові проблеми, не призведе до вирішення ситуації", - зазначив міністр юстиції.

Лавринович висловив також занепокоєння останніми фактами "невмотивованого покарання суддів".

"Сьогодні, на жаль, ми маємо відповідні прецеденти. Хоча, згідно чинних норм законодавства, такого бути не могло б. Проте норми не створюють перепони для осіб, які не хочуть керуватися законами", - зазначив міністр.

Лавринович наголосив, що потрібно створення "загальнонаціональних умов, а також відповідні регулятивні кроки, для того, щоб суспільство поважало норми права. А також для того, щоб виникло усвідомлення неухильної відповідальності у тих, хто, використовуючи владу, норми права застосовує".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...