Для Тимошенко КС зник, а Зварич вважає його рішення нелегітимним

Середа, 23 травня 2007, 12:22

Постійний представник президента у парламенті Роман Зварич заявляє, що рішення чинного Конституційного Суду не можна вважати легітимним.

Про це йдеться у коментарі Зварича, поширеному прес-службою "Нашої України".

"Ст. 20 закону "Про судоустрій України" є частиною чинного законодавства вже десь сім років. Відповідно до неї президент призначає суддів на адміністративні посади. До цього часу не було жодних сумнівів стосовно того, що ця норма вписується в конституційні повноваження президента", - зазначив Зварич.

"У ст. 106 Конституції йдеться про те, що президент утворює суди. Якщо посадова особа утворює суд, очевидно, він повинен би мати повноваження призначати на адміністративні посади відповідних суддів", - наголосив він.

Зварич нагадав, що президент своїм указом звільнив трьох суддів КС. "Це абсолютно вписується в конституційні повноваження глави держави. Тому будь-яке рішення, яке ухвалює суд у цьому складі, звичайно, не можна вважати легітимним", - переконаний постійний представник президента у Верховній Раді.

"До того ж Конституційний Суд вже настільки себе дискредитував через політичний тиск, не спростовані факти корумпованості окремих суддів, що весь його склад повинен піти у відставку, щоб дати можливість сформувати об’єктивний і незаангажований Конституційний Суд, як єдиний орган конституційної юрисдикції", - зазначив Зварич.

У свою чергу БЮТ заявляє, що Конституційного Суду не існує.

"Ми заявляємо, що Конституційного Суду в Україні на сьогодні не існує, а рішення суддів-самозванців незаконні і нелегітимні", - наголошує БЮТ.

Також БЮТ звертається до Генпрокуратури з вимогою дати оцінку екс-суддям Конституційного Суду, які встали на шлях ескалації політичного конфлікту та правового обслуговування силового варіанту розв’язання політичної кризи в Україні.
powered by lun.ua