Балога обізвав суддів "офіціантами на брудній політичній кухні"

1 перегляд
Середа, 23 травня 2007, 12:46

Глава секретаріату президента Віктор Балога вважає сумнівним з правової точки зору рішення КС щодо неконституційності права президента призначати та звільняти голів судів та їх заступників.

"Конституційний Суд на сьогодні є нелегітимним", - наголосив Балога, повідомляє прес-служба президента.

"Після звільнення з посад трьох суддів КС, після низки корупційних скандалів, які фактично помножили на нуль чесність, об'єктивність і безсторонність цієї судової інстанції, говорити про чинність будь-яких її ухвал не доводиться", - додав він.

Балога звернув увагу, що закон про судоустрій був прийнятий ще п'ять років тому, однак рішення про його конституційну вразливість прийнято саме сьогодні, "коли окремі корумповані судді стали офіціантами на брудній політичній кухні".

"Зрозуміло, що такий вердикт нелегітимного КС виводить керівників райсудів із-під контролю президента, а це відкриває широкі ворота для нових політико-судових оборудок", - вважає глава секретаріату.

Балога вказав на те, що функція призначення на керівні посади в суди, яку здійснює президент, прямо випливає з його конституційного обов'язку із захисту прав і свобод громадян.

"Сумнівне рішення КС, серед іншого, дає ліцензію на всі форми рейдерства, яке набуло розмаху епідемії. Суспільство має належно оцінити суть і наслідки цієї ухвали, аби чітко знати, де пролягає коріння багатьох ганебних явищ системи правосуддя в Україні", – наголосив Балога.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua