Ющенко розкрив причини, чому звільнив Піскуна

Четвер, 24 травня 2007, 13:46

Президент Віктор Ющенко усунув Святослава Піскуна з посади генпрокурора в зв’язку з тим, що він не склав повноваження народного депутата.

Це випливає з указу Ющенка, оприлюдненого на сайті глави держави.

"З метою забезпечення виконання норм Конституції України щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності та відповідно до статті 5 Закону України "Про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності" визнати таким, що втратив чинність, указ президента України від 26 квітня 2007 року № 357 "Питання С.Піскуна", - сказано в указі Ющенка.

У статті п'ятій цього закону сказано, що "акт про призначення особи, яка є народним депутатом України, на посаду, що є несумісною із депутатським мандатом, втрачає чинність через двадцять календарних днів з дня його видання, якщо повноваження народного депутата України не припинені в установленому законом порядку".

Своїм іншим указом Ющенко поклав тимчасове виконання обов'язків генпрокурора на заступника керівника цього відомства-прокурора Криму Віктора Шемчука.

"Тимчасово, до призначення у встановленому пунктом 25 частини першої статті 85, пунктом 11 частини першої статті 106 та частиною першою статті 122 Конституції України порядку Генерального прокурора України, покласти виконання обов'язків генпрокурора на заступника генерального прокурора України - прокурора Автономної Республіки Крим Шемчука Віктора Вікторовича", - сказано в указі.powered by lun.ua