РАДА ПРОСИТЬ СИЛОВИКІВ НЕ СЛУХАТИСЯ ЮЩЕНКА

П'ятниця, 25 травня 2007, 11:41

Парламент закликав військовослужбовців і правоохоронців бути вірними Конституції і законові.

Верховна Рада проголосувала постанову, якою рекомендувала Генпрокуратурі "невідкладно дати правову оцінку фізичному перешкоджання доступу суддів Конституційного Суду до будинку суду та силового захоплення службового приміщення генпрокурора працівниками управління держохорони".

Крім того, парламент схвалив звернення до військовослужбовців та співробітників правоохоронних органів.

У зверненні міститься заклик до працівників силових органів "бути вірними Конституції та закону, своїй присязі, і своєю громадянською позицією убезпечити Україну від громадянського конфлікту".

Парламент ще раз нагадав про невідворотність юридичної відповідальності за порушення Конституції і законів".

У зверненні названі "авантюрними намірами" дії сторони президента навколо КС і ГПУ.

"Глибоке занепокоєння викликають повідомлення ЗМІ про заявлену міністром оборони Грищенком (так в оригіналі) можливість незаконного використання військовослужбовців збройних сил у розв’язанні політичного протистояння", йдеться в документі.

У зверненні констатується, що президент не відмовився від ідеї забезпечення проведення "за будь-яку ціну свавільно призначених позачергових виборів".

Про це свідчить, на думку парламентарів, "багаторазові кадрові призначення керівників правоохоронних органів в пошуках особи, здатної за будь-яких обставин на порушення закону, щоб задовольнити бажання президента і примусити це зробити своїх підлеглих".

Також Верховна Рада доручила Кабінету міністрів "забезпечити нормальне функціонування всіх державних органів".

powered by lun.ua