Рада відмовилася працювати до ночі

Середа, 30 травня 2007, 16:33

Верховна Рада відмовилася продовжити своє пленарне засідання в середу до 24:00.

За відповідне рішення проголосувало лише 214 і при повторному голосуванні 217 депутатів за необхідних 226.

Таку ініціативу вніс спікер Олександр Мороз, який зазначив, що "мова не йде про те, що до 24 години ухвалити всі закони, які передбачалися по порядку дня, але є ключові закони, які потрібно ухвалити".

Пояснюючи свою ініціативу про подовження засідання, він сказав:

"Ми маємо справу з людьми, які не дуже поважають закони і Конституцію. Якщо ми не поставимо, наприклад, в законі про вибори конкретні регулятори і обмеження по строках, по формі (виборів) і тому подібне, то це означає, що ті, хто раніше вдавалися до доволі авантюрні кроки, цілком здатні оголосити вибори через 2 місяці чи через менший період".

"З іншого боку, ми повинні прийняти закон про зміни до бюджету, передбачивши строки введення в дію цього закону, за яких умов і так далі, щоб не створювати передумови і підставляти Кабінет міністрів під вплив правоохоронних органів, які нібито не виконують указ президента чи відповідний документ, чи закон", - додав Мороз.

Він зазначив, що зміст тих ключових законопроектів, які стоять в порядку денному, "передбачає саме такі юридичні обмеження, які б не давали змогу волюнтаристам втручатися в ситуацію".

powered by lun.ua