Європарламент турбує слабеньке здоров’я суддів КС

Четвер, 31 травня 2007, 15:36

Депутати Європейського парламенту занепокоєні недієздатністю Конституційного Суду України.

Про це заявив на прес-конференції у четвер голова Спеціальної делегації депутатів Європарламенту Адріан Северін.

“Зміцнення КС, підвищення його функціональності має надзвичайно важливе значення для України”, - сказав він, повідомляє УНІАН.

За словами Северіна, якщо всі учасники політичного процесу дійшли консенсусу щодо виходу з політичної кризи, то тоді немає потреби у рішенні Конституційного Суду щодо указу про розпуск парламенту, але якщо залишатимуться неоднозначності чи суперечності щодо конституційності ухвалених рішень, то тоді свою важливу роль має відіграти КС.

На думку Северіна, КС виявився нездатним ухвалити низку життєво важливих рішень з багатьох питань.

“Нас дуже непокоїть дуже слабенький стан здоров’я суддів КС. Ми дуже сподіваємось, що загальний клімат в Україні буде більш сприятливим для суддів КС, щоб вони могли виконувати свої обов’язки, відчуваючи себе дійсно невимушеними і відчувати свободу у прийнятті рішень”, - сказав він.

Стосовно звинувачень у корупції деяких суддів КС, Северин зазначив, що депутати під час зустрічі з суддями КС отримали “дуже витончені відповіді”.

“Враження, що нам потрібно ще багато часу для того, щоб переварити їх витончені відповіді і збагнути їх до кінця”, - додав він.

Северин також висловив занепокоєння зібраннями людей “у суто військовому стилі”. “Ми бачили такі зібрання в околицях Києва. Це небезпечно, і ми стривожені появою таких людей”, - сказав європарламентарій.

За його словами, депутати також стали свідками неоднозначності і суперечностей, "хто ж саме керує цими силами".

“Відсутність чіткості, неоднозначності стосовно того, кому ці сили підпорядковані, викликає занепокоєння, тому що це особливо небезпечне в періоди криз”, - додав він.

Северін також зазначив, що депутати чули про те, що різні групи цивільних осіб зараз готуються до прибуття в різних регіонів України до Києва, щоб захистити Конституцію.

"У нормальній, демократичній країні Конституцію захищають Конституційній Суд і відповідні політичні інституції, які для цього створені”, - додав він.

Як відомо, у КС зараз немає кворуму для проведення засідань через те, що частина суддів знаходиться на лікарняному, а частина – у відпустці.
powered by lun.ua