США чекають на Україну в НАТО і подякували за СОТ

Середа, 13 червня 2007, 11:45

Посол США в Україні Вільям Тейлор заявляє, що США підтримують інтеграцію України до НАТО тоді, коли країна буде до цього готова.

Про це Тейлор сказав, виступаючи в середу в Києві на міжнародному форумі "Євроатлантичне майбутнє України", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми підтримаємо вступ України до НАТО, якщо вона готова, і коли вона захоче. Якщо Україна буде готова, то ми будемо вітати її в НАТО", - сказав він.

Тейлор відзначив, що двері для вступу в НАТО для України відкриті, але рішення про вступ до Альянсу повинна ухвалити винятково Україна, її народ, тому що країна повинна бути готова до такого кроку.

Посол США підкреслив, що з питання вступу до НАТО в Україні в найближчі роки повинна пройти серйозна дискусія і населення повинне бути всебічно інформоване про те, що представляє дана організація.

"Коли вони (українці) одержать відповіді, тоді зможуть приймати рішення", - сказав Тейлор.

Дипломат вважає, що Україна останнім часом досягла значних успіхів у сфері оборонної політики і приведення Збройних сил до євроатлантичних стандартів. Він також відзначив значне економічне зростання у країні.

Водночас Тейлор сказав, що Сполучені Штати виступають за найскоріший вступ України до Світової організації торгівлі.

"США дуже підтримують вступ України до СОТ", - підкреслив Тейлор, повідомляє УНІАН.

Він наголосив, що, окрім економічної вигоди, Україна зможе розпочати роботу щодо створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, що, в свою чергу, є запорукою продовження інтеграції в євроспільноту.

Тейлор зазначив, що США дуже задоволені, що український парламент, не дивлячись на політичну кризу, ухвалив необхідні для вступу в СОТ закони.

Посол також зазначив, що для успішної євроатлантичної інтеграції мають бути ухвалені законодавчі акти, які поліпшать інвестиційний клімат в країні, та знято мораторій на продаж землі. Він висловив сподівання, що впродовж півроку земельне питання буде закрито.

Водночас Тейлор звернув увагу на проблеми, пов'язані з забезпеченням безпеки всередині країни, на необхідність врегулювання ситуації щодо протистояння силових структур, на важливість поліпшення інвестиційного клімату, а також обов'язкове дотримання принципу верховенства права.powered by lun.ua