У ЦВК сподіваються позбавити "Нашу Україну" "хвоста" до кінця тижня
Секретар Центральної виборчої комісії Тетяна Лукаш сподівається, що комісія виконає рішення Печерського райсуду і розгляне питання про обнулення виборчого списку блоку "Наша Україна" протягом тижня.
Про це вона заявила в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" у понеділок.
За її словами, 16 червня Київський Апеляційний адмінсуд відмовив Партії промисловців і підприємців у розгляді скарги на рішення Печерського райсуду столиці від 11 травня, яким була скасована постанова ЦВК про відмову блоку "Наша Україна" в обнуленні виборчого списку на виборах 26 березня 2006 року.
Даним рішенням Печерський райсуд також зобов'язав ЦВК розглянути питання про обнулення списку блоку "Наша Україна" і ухвалити рішення відповідно до чинного законодавства.
Тепер рішення Печерського райсуду набрало чинності з 16 червня, зазначила секретар ЦВК.
"Я сподіваюся, що найближчим часом ми зберемося і ухвалимо відповідне рішення", - додала вона.
Водночас Лукаш відмовилася відповідати на запитання про те, чи будуть 8 членів ЦВК, обрані за квотою коаліції, наполягати на визнанні незаконним обнулення списків блоку "Наша Україна" і реєстрації наступних по списку кандидатів замість депутатів, чиї повноваження достроково припинені з'їздом блоку.
"Я не відповідаю за колег, і Центральна виборча комісія - колегіальний орган, рішення буде ухвалюватися колегіально", - підкреслила вона.
За словами Лукаш, у ЦВК поки не проводилося жодних робочих засідань з даного питання, але копії рішення Київського Апеляційного адміністративного суду вже роздані членам ЦВК.
Представник ПППУ, депутат Лев Гнатенко заявив, що якщо ЦВК виконає рішення суду і ухвалить будь-яке рішення, то ПППУ теж його виконає.
"Але коли збереться ЦВК - ніхто не знає", - додав він.
Водночас Лукаш підтвердила, що п'ять членів ЦВК від коаліції в понеділок знову ініціюють проведення засідання ЦВК з питання закріплення членів комісії за регіонами.
За словами секретаря ЦВК, до порядку денного засідання включено тільки це питання, однак кожен член комісії має право внести до нього зміни, якщо буде кворум і таке засідання відбудеться.
Як відомо, на попередньому тижні 8 членів комісії від коаліції вже тричі збиралися на засідання, яке не проводилося через відсутність кворуму.