У Януковича побачили в рекламі Ющенка порушення законів і "шулерство"

П'ятниця, 22 червня 2007, 15:51

У Партії регіонів заявляють, що рекламний ролик за участю президента Віктора Ющенка порушує норми низки законів України.

Про це сказав "регіонал" Юрій Мірошниченко, коментуючи появу на телебаченні ролика за участі президента, повідомляє прес-служба Партії регіонів.

"Підстави, на яких телеканали транслюють ролик "Віктор Ющенко – президент України", викликають питання щодо його правового статусу, особливо, з огляду на формат та зміст цього продукту PR-індустрії. Зважаючи на використовувані гасла та заклики, є всі підстави вважати його не офіційним телезверненням президента до народу України, а звичайною передвиборчою рекламою політичної сили, почесним головою якої є Ющенко", - сказав він.

На думку Мірошниченка, ролик під час транслювання політичної реклами за участю президента порушує норми законів "Про рекламу" та "Про авторське право та суміжні права".

"У зазначеному ролику присутні фрагменти із зображенням державного прапору та гербу, що заборонено відповідно до п. 6 ч. 1 статті 8 Закону України "Про рекламу". Крім того, згідно п. 8 ч. 1 ст. 8 вказаного закону забороняється вміщувати зображення фізичної особи або використовувати її ім'я без згоди цієї особи. У ролику ж, окрім президента, використані кадри із зображенням прем’єр-міністра, голови Верховної Ради, багатьох народних депутатів, що також є порушенням норм Закону України "Про авторське право та суміжні права", - сказав він.

Мірошниченко зазначив, що депутати 5 скликання від Партії регіонів готують депутатське звернення "з метою з’ясувати, чи було дотримано чинного українського законодавства, зокрема, й у частині отримання спеціальних дозволів з боку осіб, які фігурують у зазначеному ролику".

На думку Мірошниченка, вказана політична реклама суперечить не тільки законодавству, але й нормам етики та моралі.

"Насправді ми зіткнулися з проявом політичного шулерства, коли під виглядом офіційного звернення президента всієї країни відбувається банальна спроба підвищити рейтинг однієї політичної сили, що її очолює Ющенко. Це суперечить і діловій етиці, і загальнолюдській моралі!", - обурився він.

"Очевидно, президента просто "підставили" у цій історії з рекламним роликом… Сподіваюся, він зробить висновки з такої неоднозначної ситуації та не піддаватиметься в подальшому на подібні провокації з боку свого оточення", - додав Мірошниченко.powered by lun.ua