Разом з Катериною II одеситам пропонують поставити пам'ятник Сталіну і Гітлеру

Понеділок, 25 червня 2007, 13:55

Член Народного руху України Лесь Танюк пропонує встановити в Одесі пам'ятник Йосипу Сталіну та Адольфу Гітлеру.

З такою пропозицією він звернувся до ініціаторів встановлення у центрі Одеси на місці пам'ятника потьомкінцям монументу Катерині II, повідомляє прес-служба партії.

"Чому б тоді не звести поруч з пам'ятником Катерині ІІ, пам'ятник Сталіну та Гітлеру, як знавіснілим катам та гнобителям українського народу?", - запитав представник НРУ.

Так, у понеділок о пів на першу годину ночі в центрі Одеси понад півсотні невідомих молодиків "організовано напали" на півтора десятка козаків Чорноморського козацького товариства, що несли варту біля пам'ятника "Потьомкінцям-нащадки".

"Можна зрозуміти людей, які інакше оцінюють пам'ятник "потьомкінцям", ніж оцінювала його радянська влада, але він зроблений мистецьки, має певний сенс романтичної зав'язки. Ми зупинили дії фірм, які хотіли розбирати пам'ятник", - заявив представник НРУ.

Танюк переконаний, що "жоден російський цар не заслуговує на те, щоб йому споруджували або залишали пам'ятники в незалежній Україні".

"Ставити пам'ятник Катерині – це все одно що ставити пам'ятник російському самодержавію, російській "самодержавній морді", - додав він.

Танюк зазначив, що "на відміну від потьомківців, абсолютна більшість яких була українцями, що повстали проти російського царату, Катерина II проводила політику, спрямовану на остаточну ліквідацію автономії України".

Член НРУ нагадав "про "заслуги" Катерини II перед українським народом": "У 1764 було скасовано гетьманство, у 1765 розформовано козацькі полки на Слобожанщині, у 1775 остаточно ліквідовано Запорізьку Січ".

"У 1782 у Гетьманщині ліквідовано полкову та сотенну адміністрацію і запроваджено поділ на З намісництва, у 1783 розформовані козацькі полки на Лівобережжі і юридично запроваджено кріпосне право", - продовжив він.

"Диктатор Сталін "мордував" Україну репресіями, голокостами та голодоморами, здійснив глобальний наступ на українську інтелігенцію, вправно впровадив курс на колективізацію і ліквідацію куркульства як класу", - додав Танюк.

За повідомленням "Інтерфакс-Україна" вранці у понеділок в Одесі на Єкатерининській площі велися роботи з демонтажу пам'ятника матросам-потьомкінцям.Його планують перенести у сквер на узвозі Вакуленчука.
powered by lun.ua