ЮЩЕНКО ХОЧЕ УРІЗАТИ РАДУ У ЧАСІ І КІЛЬКОСТІ

Середа, 27 червня 2007, 16:38

Президент Віктор Ющенко не виключає, що у новій редакції Конституції може з’явитися норма про скорочення строку повноважень парламенту та чисельності депутатів.

Про це він заявив, виступаючи на урочистому засіданні з нагоди Дня Конституції у Києві.

"На мій погляд, варто предметно розглянути пропозиції щодо скорочення строку повноважень парламенту та його чисельності", - сказав Ющенко.

Він також не виключив доцільності "повернення до теми формування двопалатного парламенту".

"Це дозволить збільшити представництво регіонів у законодавчому органі і підвищить відповідальність та якість законотворення", - сказав президент.

Говорячи про майбутній проект нової Конституції, Ющенко наголосив, що наполягатиме на появі у ньому "ефективних запобіжників найменших замахів на узурпацію влади".

"Я виступаю за посилення засад парламентаризму. Водночас маємо унеможливити перетворення Верховної Ради на найвищий орган державної влади", - сказав він.

Ющенко також вкотре наголосив, що вимагає скасування необмеженої депутатської недоторканності.

Крім того, на думку президента, "потрібно поставити крапку у дискусії про організацію державного механізму".

"Україні потрібна сильна влада. Її система повинна бути чіткою і збалансованою, з конкретною відповідальністю глави держави, парламенту і Кабінету міністрів", - сказав він.

Також, на думку Ющенка, у новій Конституції слід закріпити конституційні засади європейської інтеграції України.

Президент наголосив, що нова редакція Конституції має бути схвалена на всенародному референдумі найближчим часом.powered by lun.ua