Українці живуть довше за росіян

Четвер, 28 червня 2007, 09:22

Українці живуть довше за росіян. Такий висновок можна зробити з доповіді по народонаселенню 2007 року.

Відповідно до документа середня тривалість життя людини за останні п'ять десятиліть збільшилася на 15 років і досягла 64 років для чоловіків, і 68 - для жінок.

Однак це середньостатистичні світові показники, повідомляє Ліга.

У країнах Західної Європи і Північної Америки люди живуть набагато довше, а от у деяких державах, що розвиваються, тривалість життя людей не перевищує 40 років. Причому на життя жінок у багатьох африканських країнах відведено набагато менше років, ніж чоловіків.

Як повідомляє Центр новин ООН, у США чоловіки в середньому живуть 75 років, а жінки – 80. У таких країнах як Швеція, Швейцарія, Норвегія і Данія ці показники відповідають 77-78 і 82-84 рокам. У той же час у Зімбабве жінки в середньому живуть 36 років, а у Свазіленду — 29.

У багатьох країнах з перехідною економікою, що входили до складу колишнього СРСР, середня тривалість життя нижче світових показників. В Україні жінки в середньому живуть 72,5 року, а чоловіки — 60,5.

У Росії середня тривалість життя чоловіків дорівнює 58,7 рокам. Російські жінки живуть майже на 9 років менше, ніж американки.

У Бєларусі ці показники рівні відповідно 74 і 63 рокам. А от у Грузії чоловіки в середньому живуть до 67 років. Найкраще з тривалістю життя справи у Вірменії, де чоловіки живуть більш 68 років, а жінки — 75.

В усіх пострадянських країнах спостерігається велика різниця в показниках тривалості життя між чоловіками і жінками на користь останніх.powered by lun.ua