Іноземні експерти підтримали проект Азарова, але це ще не все

Вівторок, 10 липня 2007, 08:25

Зарубіжні експерти позитивно оцінюють існуючий проект Податкового кодексу України.

Радник Європейської комісії з питань податкової політики Сібрен Кноссен на зустрічі з представниками Мінфіну зазначив, що в наявному проекті Податкового кодексу вдалося сумістити міжнародні стандарти з національними особливостями, повідомляє УНІАН.

"Ми були вражені, наскільки це уніфікований і структурований документ", - зазначив Кноссен.

Водночас він підкреслив, що яким би збалансованим не був проект Податкового кодексу, його ухвалення мало що принесе економіці, якщо не будуть забезпечені ефективність і прозорість процесу адміністрування податків.

Крім того, Кноссен вважає, що в Україні для створення, як ефективного процесу стягування податків, так і комфортних умов для ведення бізнесу, необхідно забезпечити високий рівень довіри між платником податків і податковими органами.

Водночас, президент Міжнародного податкового й інвестиційного центру Денієл Вітт зазначив, що саме зараз Україні час перейняти європейський досвід у сфері податків.

"Політика абсолютних пільг закінчилася, і це "нова ера"... Але той світанок, який я назвав "новою ерою", вимагає збалансованої податкової системи", - сказав він.

Він вважає, що в Україні необхідно створити бізнес-середовище, всі суб`єкти якої працюватимуть у рівних умовах, від чого виграють як вони самі, так і все суспільство.

У свою чергу, заступник міністра фінансів Тетяна Єфіменко підкреслила, що проект Податкового кодексу готувався в умовах стрімкого економічного зростання, і норми, які в ньому містяться, направлені на стимулювання розвитку бізнесу, забезпечення інвестиційної привабливості держави і, відповідно, забезпечення високих темпів зростання економіки.

За словами Єфіменко, при підготовці документу особлива увага приділялася вирішенню проблем, пов`язаних з податком на додану вартість, і зокрема питанням його відшкодування.

Щодо удосконалення процесу відшкодування ПДВ директор Департаменту податкової і митної політики Міністерства фінансів України Сергій Чекашкін повідомив, що проект Податкового кодексу надає деякі преференції в термінах відшкодування податку суб`єктам господарської діяльності, які є експортерами, діяльність яких носить сезонний характер (сільгоспвиробники), або ж здійснюють капітальні інвестиції.

Так, для таких суб`єктів госпдіяльності відшкодування ПДВ проводитиметься протягом максимум двох місяців.

Чекашкін також повідомив, що є ще одна група суб`єктів госпдіяльності, щодо яких має бути проведене відшкодування ПДВ, так звані "всі інші". Підприємства, які увійшли до цієї групи, можуть одержати належне їм відшкодування податку протягом одного року.

У Мінфіні упевнені, що такий підхід дозволить оптимізувати процес відшкодування, зробить його "прозорішим і зрозумілішим".

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.