Україна чекає взаємного "жесту доброї волі" від Росії

Вівторок, 10 липня 2007, 13:25

Україна розраховує на те, що російська сторона теж ліквідує списки українських громадян, в'їзд яким був заборонений на територію Російської Федерації.

Про це заявив керівник прес-служби МЗС України Андрій Дещиця на брифінгу у вівторок, коментуючи вчорашню заяву МЗС і СБУ про ліквідацію Україною списків громадян РФ, яким заборонений в'їзд на територію України.

Дещица підкреслив, що скасування українською стороною списків є "жестом доброї волі": Україна пішла назустріч Росії, яка висловлювала відповідне прохання, - повідомляє Ліга.

Разом із тим, МЗС України сподівається, що РФ у відповідь теж ліквідує свої списки з українськими громадянами, в'їзд яким на даний момент на територію Росію заборонений.

"І коли буде відповідь російської сторони, нам поки що не відомо, ми, звичайно, її чекаємо", - сказав керівник прес-служби МЗС.

Водночас, за його словами, у даному випадку, звичайно, не можна говорити про якісь гарантії.

"Ми вважаємо, що й Україна, й Росія є досить довірливими партнерами, і не треба якихось додаткових гарантій, якщо є домовленості, досягнуті на найвищому рівні", - сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи просила Україна про скасування списків, Дещиця сказав: "Ми виходимо з того, що, якщо російська сторона виступила з такою ініціативою, то вона це зробить теж... Україна не просила про це".

Разом із тим керівник прес-служби попередив, що у випадку повторення подібних дій із боку російських громадян Україна застосує до них ті ж заходи, що й раніше, - тобто, заборонить їм в'їзд на територію України.

Як відомо, у понеділок "в інтересах розвитку україно-російських відносин на основі добросусідства і взаємної поваги до суверенітету і територіальної цілісності, а також з урахуванням відповідних звернень МЗС РФ" Україна прийняла рішення про скасування заборони в'їзду в Україну окремим громадянам Росії.

У той же час, рішення не поширюється на осіб, підозрюваних у тероризмі й в інших злочинах.

Раніше Україна забороняла в'їзд на свою територію депутатам російської Держдуми Костянтину Затуліну, Володимиру Жириновському, лідеру "Євразійського руху" Олександру Дугіну та іншим особам.

Росія у відповідь не пустила на свою територію народного депутата Верховної Ради V скликання Петра Порошенка та радника президента Миколи Жулинського.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.