КС нарешті зробив щось хороше для людей

Середа, 11 липня 2007, 11:27

Конституційний Суд скасував положення закону про державний бюджет, які стосувались призупинення на 2007 рік виплати пільг, компенсацій і гарантій для населення.

Таке рішення було ухвалено за конституційним поданням 46 депутатів щодо відповідності Конституції низки положень закону про Держбюджет на 2007 рік щодо соціальних гарантій громадян.

Як повідомив під час оприлюднення рішення голова КС Андрій Стрижак, проаналізувавши подання, КС дійшов висновку, що низка вищезазначених статей закону про держбюджет не відповідає ст. 1 Конституції, у якій сказано, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною правовою державою.

Він підкреслив, що, відповідно до Конституції, соціальні права і гарантії населення не можуть обмежуватись, а закон про держбюджет не може скасовувати чи зупиняти положення інших законів.

Тому КС постановив, що Верховна Рада не мала повноважень при ухваленні держбюджету зупиняти дію інших законів, в тому числі й щодо надання пільг, гарантій і компенсацій для громадян.

Зокрема КС визнав неконституційним призупинення дії закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту", а також "Про жертв нацистських досліджень", що передбачають виплати щорічної разової допомоги.

Раніше 46 депутатів звернулися до КС із клопотанням розглянути питання про відповідність Конституції положень низки статей закону про держбюджет-2007 від 19 грудня 2006 року з наступними змінами.

Цими положеннями закону припинена дія положень інших законів про надання пільг, компенсацій і гарантій окремим категоріям громадян і змінені або встановлені нові підстави й умови їхнього надання.

УНІАН, "Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua