Євродепутати подумають, чи давати Україні перспективу

Четвер, 12 липня 2007, 08:23

Депутати Європарламенту у четвер розглянуть і винесуть на голосування резолюцію по Україні.

Як повідомляє Радіо "Свобода", у доповіді сказано, що Україна повинна мати перспективу вступити у майбутньому до Євросоюзу.

У червні резолюцію, автором якої є євродепутат від Польщі Міхал Камінський, затвердив Комітет із закордонних справ Європарламенту, тепер доповідь виноситься на голосування усіх євродепутатів.

У документі сказано, що для підтримки в суспільстві реформ дуже важливо показати перспективи, тому Київ і Брюссель мають завдяки переговорам укласти угоду про асоціацію, яка дозволить Україні поглибити інтеграцію з Євросоюзом і підготуватися до наступних кроків, які мають у далекій перспективі призвести до членства України в ЄС.

Автор доповіді зазначає, що внутрішня українська ситуація не дуже сприяла підтримці цього документу.

"Я зробив багато роботи, щоб переконати всіх членів Комітету закордонних справ, що Україна на правильному шляху. І нічого помилкового там не відбувається. Ось чому ми досягли цього великого успіху – тепер офіційний документ Європарламенту має слова про майбутню перспективу членства України у ЄС", - сказав Камінський.

"Я думаю, це великий успіх всіх друзів України у цьому парламенті і всіх людей, які хочуть бачити Україну важливим членом Євросоюзу в майбутньому", - додав він.

У резолюції євродепутати також закликають політичне керівництво України впроваджувати реформи, дотримуватися зобов’язань у галузі свободи, демократії, верховенства права і прав людини, посилити боротьбу з корупцією, провести адміністративну реформу.

Європарламентарі закликають збільшити фінансову допомогу Україні і заохочують Київ більш ефективно брати участь у європейських проектах.

Водночас, Єврокомісія і країни ЄС до думки євродепутатів щодо перспектив України вступити до ЄС чи інших питань розширення Євросоюзу можуть тільки прислухатися, але такого роду резолюція ні до чого їх не зобов’язує.


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.