Калашнікова порівняли з убивцею поліцейського

Четвер, 12 липня 2007, 14:14

Журналістка СТБ Маргарита Ситник, та телеоператор Володимир Новосад звернулися до Європейського суду з прав людини щодо нападу на них депутата Верховної Ради 5 скликання від Партії регіонів Олега Калашникова.

Про це Ситник повідомила на прес-конференції під Генпрокуратурою, яка за рік не знайшла доказів нападу Калашникова на журналістів.

"Калашников не притягнутий до кримінальної відповідальності. Він не виключений з партії, як обіцяв Віктор Янукович", - зазначила Ситник.

"Це сигнал усім іншим: бийте журналістів, трощіть їхні камери, вам за це нічого не буде", - сказала Ситник.

У свою чергу директор Інституту медіаправа Тарас Шевченко, який вестиме справу у Європейському суді, пояснив, що, оскільки Європейський суд не розглядає справ проти людей, позов поданий проти держави, яка не захистила право на свободу слова, яке гарантовано 10 статтею Європейської конвенції з прав людини.

У свою чергу голова ГО "За професійну журналістику" Єгор Соболєв наголосив, що його важливо виграти задля захисту усіх українських журналістів.

"Політики мусять знати – тиск на журналістів, не кажучи вже про напад, це самогубство. Це як застрелити поліцейського в Америці", - зазначив Соболєв.

"Коли вони це знатимуть, в українських журналістів буде більше можливостей чесно інформувати людей, у тому числі про неприємні для політиків речі", — додав Соболєв.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.