Україні радять не захоплюватися подарунком від Європарламенту

Четвер, 12 липня 2007, 21:00

Голова місії України при Європейському Союзі Роман Шпек високо оцінює проголосовані Європейським парламентом рекомендації з пропозицією ЄС надати Києву перспективу членства і зазначає, що ця перспектива знаходиться в руках України.

Таку думку Шпек висловив у четвер у Брюсселі в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", коментуючи ухвалення Європейським парламентом рекомендацій до ради ЄС і Європейської комісії щодо мандату на переговори України з нової поглибленої угоди, якою пропонується надати Україні перспективу членства, а також щодо того, що нова угода повинна бути угодою про асоціацію.

"Документ дуже важливий, тому що він показує готовність ЄС до подальшого розвитку відносин з Україною", - сказав Шпек.

Він підкреслив, що цей факт є особливо важливим після того, як у ході нещодавнього самміту Європейського Союзу держави-члени ЄС визначилися щодо подальшого розширення.

Крім того, український дипломат зазначив, що крім вказівки щодо того, що нова угода повинна носити форму угоди про асоціацію, вона також повинно наблизити
Україну до ЄС якнайближче і припускати перспективу членства. "Це гарний сигнал у правильний час", - підкреслив він.

Шпек також звернув увагу, що даний документ передбачає надання Україні тих "інструментів прискорення економічних, політичних і соціальних реформ, які Євросоюз раніше використовував щодо країн, які не дуже давно стали членами ЄС, і які раніше залишалися недоступними для України".

Разом з тим голова місії відзначив, що документ носить рекомендаційний характер, тому що мандат на переговори з Україною щодо нової заглибленої угоди вже сформований.

Разом з тим дипломат звернув увагу, що в мандаті сказано, що назву угоди і перспектива розвитку відносин України і ЄС сторони будуть обговорювати на основі кінцевого тексту угоди.

"Зараз Україні необхідно прикласти максимум зусиль, щоб наповнити проект угоди і продемонструвати, що Україна має не тільки політичну волю, але й реальні можливості для досягнення перспективи членства", - вважає голова місії України при ЄС.

На його думку, "головне не стільки захоплюватися, а зосередитися над її змістом щодо прискорення демократичних реформ, створення дієздатних інституцій, стабільної політичної системи, усього того, що може в майбутньому дозволити нам сказати, що Україна відповідає критеріям членства в ЄС. Зараз це в наших руках", - підкреслив Шпек.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.