Катеринчук затягає Януковича по судах за "вкрадені кошти"

П'ятниця, 13 липня 2007, 10:44

Громадсько-політичний рух "Європейська платформа для України", який входить до блоку "Наша Україна – Народна самооборона", заявляє, що через суд примусить уряд виконувати рішення Конституційного Суду про відновлення соціальних виплат громадянам.

Про це йдеться в заяві "Європейської платформи для України", повідомляє прес-служба НУ-НС.

Зокрема, в документі зазначається, що 11 липня представники Кабінету міністрів заявили про неможливість виконати рішення КС, яким їх зобов‘язали розблокувати призупинені ними ж на 2007 рік виплати пільг, компенсацій і гарантій для населення.

"Сьогодні уряд (Віктора) Януковича недоплачує пенсії і гальмує соціальні виплати 16 млн. громадян України на загальну суму 70 млрд. грн.", - наголошується в заяві.

У документі зазначається, що 19 березня цього року лідер "Європейської платформи для України" Микола Катеринчук, залучившись підтримкою колег із фракції "Наша Україна", вніс подання до КС щодо відповідності Конституції положень статей Держбюджету на 2007 рік.

11 липня КС оприлюднив рішення у цій справі, яким скасував призупинення на 2007 рік виплати пільг, компенсацій і гарантій для населення. Це рішення стосується 21 категорії громадян України - від чорнобильців до пенсіонерів.

"Європейська платформа для України" заявляє, що для виплати цих коштів не потрібне ухвалення якихось законів або змін до бюджету, на що посилаються представники Кабміну.

За інформацією Євроруху, статті 62 та 101 чинного закону про бюджет дозволяють уряду власним рішенням, без парламенту, збільшувати розмір соціальних виплат, у тому числі й для виконання рішення судів.

"Наголошуючи на незгоді уряду Януковича виконувати рішення Конституційного Суду "Європейська платформа для України" заявляє про рішучу готовність в судовому порядку примусити нинішній Кабінет міністрів виплатити громадянам вкрадені у них кошти", - йдеться в заяві.

У ній також зазначається, що "Катеринчук в рамках програми "Народний адвокат" розпочинає акцію з надання безоплатної юридичної допомоги пенсіонерам та малозабезпеченим".

"Наші юристи будуть проводити консультації і допомагатимуть заповнювати необхідні документи до судів, для яких рішення Конституційного Суду має преюдиціальне значення. Це означає, що суди зобов`язані приймати його до уваги при розгляді конкретних позовів", - заявляє "Європейська платформа для України".

Єврорух наголошує, що за Конституцією, соцправа і гарантії не можуть обмежуватись, а закон про держбюджет не може скасовувати чи зупиняти положення інших законів.

Як відомо, 11 липня перший віце-прем`єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров заявив, що уряд може реалізувати рішення КС про соціальні гарантії громадян виключно після внесення зміни до закону про Держбюджет на поточний рік.


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.