Людина Мороза в ЦВК продовжує доводити, що виборів не буде

П'ятниця, 13 липня 2007, 15:55

Член Центральної виборчої комісії Олександр Чупахін вважає, що даний орган не може провести позачергові парламентські вибори в Україні, тому що відсутній указ президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.

"Я не бачив ні рішення, ні указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України. Звичайно, говорити про те, що будуть колись проходити позачергові вибори, у мене сьогодні немає жодних підстав", - сказав він у п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

При цьому член ЦВК підкреслив, що дана позиція є його власною, а не позицією ЦВК.

Чупахін зазначив, що для ЦВК процес виборів починається після публікації указу про дострокове припинення повноважень парламенту.

За його словами, навіть якщо виходити з указу президента, у якому йдеться про призначення виборів на 30 вересня, то 60-ти денний термін, відведений на їхнє проведення, минув 5 серпня, "а 30 вересня ця остання неділя 120-денного терміну, що визначається для проведення звичайних парламентських виборів".

Чупахін звернув увагу, що процедура проведення таких виборів у законі про вибори не виписана.

"Я не можу голосувати за ухвалення рішень, які не визначені в законі про вибори народних депутатів України", - сказав він.

Крім того, член ЦВК зазначив, що можуть виникнути проблеми з формуванням окружних виборчих комісій, що формуються з представників парламентських фракцій Верховної Ради п'ятого скликання.

За його словами, подання про делегування представників в окружні виборчкоми повинні бути підписані керівниками фракцій і завірені в апараті Верховної Ради або нотаріально.

Чупахін вважає, що якщо депутати від "Нашої України" і БЮТ припинили свої повноваження, то тоді в парламенті немає відповідних фракцій і, виходить, лідери цих фракцій не можуть підписувати документи про делегування представників в окружні виборчі комісії.

Як відомо, Чупахін був обраний членом ЦВК за квотою Соцпартії.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.