Фосфорна катастрофа призвела до реанімації

Вівторок, 17 липня 2007, 21:08

Фосфорна катастрофа привела одного рятувальника до реанімації


З ураженням верхніх дихальних шляхів продуктами горіння фосфору госпіталізовано 14 осіб, що працювали на місці аварії у Львівській області.

Такі дані станом на 17:00 вівторка повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Один потерпілий у стані середньої важкості перебуває у реанімації.

Крім того, лікарі обстежили понад 5 тисяч мешканців населених пунктів, що потрапили в зону ураження. Близько 20 з них надана амбулаторна медична допомога.

"Учора ввечері відібрані проби атмосферного повітря, ґрунту і питної води. За попередніми результатами досліджень, є перевищення припустимих норм у деяких місцях", – заявив перший заступник головного санітарного лікаря України Анатолій Пономаренко.

Як відзначається в офіційному зверненні Головного управління охорони здоров'я Львівської області до населення, зона ураження продуктами горіння фосфору складає близько 86 кв. км.

У цій зоні перебувають 14 населених пунктів з населенням понад 11 тисяч чоловік.

Поза межами зазначеної зони, зокрема, у Львові в даний час безпосередньої загрози здоров'ю населення немає.

Кабінет міністрів у свою чергу має намір на засіданні в середу розглянути питання виділення коштів на ліквідацію наслідків аварії на Львівській залізниці.

Як повідомив міністр транспорту і зв'язку Микола Рудьковський, остаточна вартість збитків від аварії буде встановлена тільки після завершення службового розслідування.

Станом на 20:00 вівторка обстановка в зоні залізничної катастрофи контрольована, повідомляє прес-служба Міністерства з питань надзвичайних ситуацій.

Також беруть участь у ліквідації наслідків аварії військовослужбовці збройних сил України.

Основне завдання, покладене на них – недопущення повторного загоряння цистерн із фосфором і локалізація наслідків катастрофи.

16 липня у Львівській області з рейок зійшли 15 вагонів вантажного потягу, що перевозили жовтий фосфор. Через аварію відбулася розгерметизація контейнерів з фосфором і загоряння.

За даними "Укрзалізниці", власником цистерн є компанія "Казфосфат" (Казахстан).

"Інтерфакс-Україна"

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.