ЦВК просять відмовитись від політики, бо буде зрив

Четвер, 19 липня 2007, 14:47

Комітет виборців України висловлює занепокоєння можливими порушеннями в ході агітаційної кампанії, під час голосування, та найбільше в процесі підведення підсумків позачергових парламентських виборів.

Про це сказано у звіті КВУ за підсумками моніторингу підготовки до позачергових парламентських виборів.

Найбільшою політичною загрозою проведенню чесних і демократичних виборів КВУ вважає "високий рівень політичної конкуренції, який також торкнувся діяльності державних органів, Центральної виборчої комісії та судів".

"КВУ не виключає значної кількості судових позовів та протестів на всіх етапах кампанії, а особливо під час підведення підсумків виборів та початку переговорів по створенню коаліцій", - йдеться у звіті.

При цьому найбільшою загрозою організаційно-технологічного проведення дострокових виборів КВУ називає "недосконале і суперечливе законодавство та процес підготовки списків виборців, якість яких може бути досить низькою".

КВУ констатує, що закон про держреєстр виборців фактично не реалізовується і до 30 вересня повноцінний реєстр виборців складено не буде.

Реальним, на думку членів Комітету, є формування уточнених списків виборців на основі списків зразка березня 2006 року.

Крім того, КВУ висловлює занепокоєння через політизацію роботи ЦВК, "що може привести до зриву процесу підготовки виборів".

У зв’язку з цим членам ЦВК КВУ рекомендує відмовитись від політичного протистояння і зосередити всі свої зусилля на належній організації виборчого процесу.

Також Комітет пропонує утворити при ЦВК Громадську Раду для проведення експертної оцінки можливих проблем під час кампанії.

Політичним силам рекомендується відмовитися від ідеї введення в дію Державного реєстру виборців на позачергових виборах 30 вересня.

Водночас КВУ позитивно розцінює діяльність секретаріату президента з організації виборчого процесу, проте висловлює занепокоєння з того, що багато голів державних адміністрацій очолили або найближчим часом очолять виборчі штаби блоку “Наша Україна – Народна Самооборона”.

КВУ закликає їх на час виборів піти у відпустку, не використовувати свої службові повноваження для впливу на виборчий процес.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.