У Ющенка думають, що до третього указу КС не дійде

Понеділок, 23 липня 2007, 19:32

Призначений президентом суддя Конституційного Суду, радник президента Степан Гавриш сумнівається в розгляді КС подання щодо конституційності призначення виборів Ради на 30 вересня.

Про це повідомляють Українські новини в понеділок.

"Я думаю, що в КС немає ніякої перспективи розглянути це подання, оскільки він зараз перебуває в щорічній відпустці - суд не працює", - сказав він.

Водночас Гавриш зазначив, що таке подання може бути розглянуто суддями на екстреному засіданні, право скликання якого має голова КС.

"Але це (екстрене засідання) означатиме, що Конституційний Суд кинув виклик українській політичній стабільності. Більш того, я не уявляю собі, як КС, в умовах, коли 3 політичних лідери підписали політико-правову угоду про позачергові вибори, що визначила й конституційні підстави для проведення виборів, як суд у таких умовах може прийняти до провадження таке подання", - сказав Гавриш.

За його словами, 10 суддів КС також мають право достроково припинити відпустку суду й призначити таке засідання. Однак і цей варіант Гавриш назвав малоймовірним.

"Реакційні контрсили, які є в коаліції, просто намагаються зірвати стабільність у державі, навіть не вибори зірвати, а саме державну стабільність", - сказав Гавриш, коментуючи подачу відповідного подання в КС.

Як повідомлялося, 46 депутатів Верховної Ради 5 скликання просять Конституційний Суд оцінити конституційність указу президента Віктора Ющенка від 5 червня, яким він призначив позачергові вибори парламенту на 30 вересня.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.