"Заробітчани"-нелегали, щоб голосувати, мають повернутися за тиждень до виборів

Четвер, 26 липня 2007, 16:42

Громадяни України для участі у позачергових парламентських виборах повинні серйозно поставитися до уточнення своєї особи у виборчому списку.

На цьому наголосила на брифінгу в секретаріаті представник президента в ЦВК і КС Марина Ставнійчук.

За її словами, громадяни, які за 7 днів до виборів не отримають запрошення прийти на вибори з адресою дільниці і номером громадянина у списку, мають звернути особливу увагу на це і звернутися до окружних виборчих комісій на етапі уточнення списків.

Ставнійчук також додала, що людина, якої не буде в списку виборців на день виборів, не матиме права голосувати.

Пояснюючи, яким чином зможуть голосувати громадяни, які поїхали за кордон і не повернулися додому станом на день виборів, вона сказала, що згідно зі змінами до закону про вибори "прикордонні служби надають інформацію про тих, хто перетнув кордон і не повернувся не раніше як за 3 дні до дня голосування".

"На сьогоднішній день, крім ось цих положень, закон не містить іншого механізму, яким чином повинні формуватися списки, а також яким чином окружні виборчі комісії можуть передавати цю інформацію у той період, коли завершено складання списків і уточнення їх на виборчих дільницях", - зазначила Ставнійчук.

"На це питання давати відповідь зарано, з цим має серйозно попрацювати ЦВК, але я вже на сьогодні бачу досить серйозну правову проблему", - додала вона.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.