Секретаріат Ющенка побажав Цушку набиратися сил, бо в нього "унікальний випадок"

П'ятниця, 27 липня 2007, 11:09

Розслідування справи про захоплення будівлі Генпрокуратури у травні можливо завершити за один-два місяці.

Впевненість у цьому висловив керівник Головної служби з питань діяльності правоохоронних органів секретаріату президента Віктор Безкоровайний в інтерв'ю газеті "Україна молода".

"Складності розслідувати й завершити цю справу для професійного слідчого абсолютно ніякої нема. Такі справи мають бути завершені за місяць-два, не більше", - зазначив він.

"Але їх затягують, бо залишається певний менталітет в окремих керівників, які придивляються до тих, хто при владі, зважають на їхню позицію, тощо. Відтак, починаються шарахання зі сторони в сторону", - додав представник секретаріату.

На питання, чим пояснюється його впевненість, Безкоровайний відповів: "Тому що це унікальний варіант - місце злочину знімалося на камеру".

"Якщо інші злочини невідомо як відбуваються, тож обставини треба певний час з'ясовувати, то у цьому випадку всі телеканали подію демонстрували буквально наживо. Слідчий дивиться телевізор, усе бачить, i йому не потрібно багато часу, аби направити справу до суду, який має прийняти рішення", - пояснив він.

Безкоровайний нагадав переконання президента Віктора Ющенка в тому, що "діям міністра внутрішніх справ Василя Цушка, який явно перевищив свої службові повноваження, повинна бути дана належна правова оцінка".

"I я не маю сумнівів, що так воно i буде. Сміється лише той, хто сміється останнім", - наголосив представник секретаріату.

На його думку, "кожного дня мотузка, що тримає Дамоклів меч над винними, стає все тоншою". "Не сумнiвайтеся - процес повернеться у правове поле. Усе ще стане з голови на ноги. Покарано буде не лише виконавців, але й замовників цього "шоу". Останню крапку поставить суд", - додав він.

Коментуючи рішення Печерського райсуду Києва, який скасував чотири постанови про порушення кримінальних справ щодо подій у ГПУ, Безкоровайний порадив дочекатися рішення Апеляційного суду Києва, куди звернулася Генпрокуратура.

"Друге. Статті Кримінального кодексу, за якими були порушені справи по окремих епізодах, це ще не всі кримінальні статті, за якими можуть бути порушені справи за дiї, інкриміновані окремим посадовцям МВС. Там вистачає i епізодів, а відтак, вистачить i статей КК", - зазначив він.

Крім того Безкоровайний нагадав, що крім Цушка у справах є потерпілі – працівники УДО та СБУ, "які мають право оскаржити будь-які рішення, що приймаються в кримінальних справах i які так само можуть добиватися справедливого рішення суду з цього питання".

"Тому, враховуючи всi тонкощi справи, бажаю пану Цушку набиратися сил, бо вони йому знадобляться", - сказав представник секретаріату.


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.