Мороз вирішив повісити розвал коаліції на Партію регіонів?

Понеділок, 30 липня 2007, 18:34

Партія регіонів відмовилася брати участь у проведенні позачергової сесії Верховної Ради п'ятого скликання, оскільки не хоче ділити відповідальність "за авантюри окремих політиків, які раніше виступали її союзниками, а тепер грають свою власну гру".

Таку думку висловив політолог Кость Бондаренко, повідомляє УНІАН із посиланням на результати експерт-опитування Центру досліджень політичних цінностей.

За словами Бондаренка, "коли політичні "карлики" починають змушувати політичних "гігантів" вести політичні ігри, які граничать з авантюризмом, тоді виникає зворотній спротив".

У свою чергу політолог Володимир Фесенко вважає, що Олександр Мороз, скликаючи позачергову сесію Верховної Ради, хоче зірвати виборчий процес:

"Така собі відповідь Ющенку: на позачергові вибори він відповідає позачерговою сесією. А також це контргра на полі конституційного процесу: на конституційні пропозиції Ющенка і опозиції він пробує відповісти своїми конституційними ініціативами".

Експерт також не виключив, що Мороз хоче зіграти на протиріччях між різними угрупуваннями всередині Партії регіонів.

За словами Фесенка, частина керівництва партії вже взяла курс на вибори, і виборча кампанія Партії регіонів вже розпочалась.

"Але можливо, що частина керівництва має певні сумніви, побоювання щодо негативних наслідків цих виборів. Саме на ці сумніви і розраховує Мороз", - вважає експерт.

У свою чергу політолог Віктор Небоженко також вважає, що Партія регіонів не братиме участі у позачерговій сесії парламенту, бо не хоче порушувати домовленості з президентом.

Крім того, на його думку, Морозу дуже важливо показати, що "Партія регіонів більше співробітничає з Ющенком, ніж з Морозом, і тим самим завдати певну ціннісну втрату знаменитій честі і гідності Партії регіонів, яка тримає своє слово, і показати, що Партія регіонів розвалила коаліцію, а не Мороз".

Водночас Небоженко зазначив, що у разі формування у ВР кворуму завдяки наявності декількох десятків депутатів Партії регіонів, "це свідчитиме не стільки про подвійну гру Партії регіонів, скільки про конфлікти між різними секторами усередині партії".

Політолог Володимир Малинкович вважає, що відмова Партії регіонів брати участь у позачерговій сесії ВР свідчить про те, що ПР намагається дистанціюватися від Мороза.

На думку експерта, "якщо Партія регіонів завтра дійсно не прийде на засідання парламенту, то це означатиме фактичний кінець коаліції".

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.