Ющенко ще раз заступився за Тимошенко перед ЦВК

Понеділок, 13 серпня 2007, 13:22

Президент Віктор Ющенко звертається до Центрвиборчкому з проханням повернутися до розгляду питання про реєстрацію БЮТ.

Про це на брифінгу в понеділок повідомила представник президента в ЦВК та КС Марина Ставнійчук.

"Президент звертається до ЦВК з проханням повернутися до питання про реєстрацію БЮТ у добровільному порядку, не очікуючи судового процесу", - сказала представник президента.

За її словами, у понеділок президент отримав лист від лідера БЮТ Юлії Тимошенко, в якому вона звертається до Ющенка вжити заходів для забезпечення прав і свобод громадян при проведенні виборів.

Ставнійчук зазначила, що звернення президента до ЦВК обумовлено листом від Тимошенко, а також тим, що він є гарантом Конституції, яка захищає право громадян на вибір.

Представник президента додала, що відмова ЦВК розглядати подані від БЮТ списки має "оцінки бездіяльності".

Ставнійчук зауважила, що ЦВК "має функції організатора виборів і забезпечення однакового застосування законодавства і стоїть на сторожі реалізації та захисту виборчого права громадян".

Звернувши увагу на те, що "в законі про вибори немає чіткого визначення поняття "місця проживання", а це визначення міститься в законі про свободу пересування, на який посилається закон про вибори", Ставнійчук висловила переконання, що "всі сумніви в межах чинного законодавства повинні застосуватися на користь суб'єктів".

При цьому представник президента пояснила, що "місце проживання" означає адміністративно-територіальну одиницю, де особа живе не менше шести місяців на рік.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування