Для ЦВК застуда страшніша за інфаркт

Понеділок, 13 серпня 2007, 20:38

Центральна виборча комісія не змогла встановити додаткові вимоги щодо голосування виборців на дому.

Відповідну пропозицію члена ЦВК Андрія Магери, який пропонував виборцям, що голосують на дому подати додаткові документи, які б підтверджували неможливість приходу виборця на дільницю, підтримали лише 7 членів ЦВК, обраних від опозиції.

Магера пропонував для виборців, які не можуть голосувати на дільницях за віком вказувати в заяві їх вік, за інвалідністю – групу інвалідності, за хворобою – назву захворювання, документ та прізвище особи, яка його видала.

В тексті постанови, яку ухвалила Центральна виборча комісія, зазначається, що заяву про голосування на дому виборець має подати до 20 години п’ятниці 28 вересня – за два дні до виборів.

Крім заяви, згідно із постановою, від виборців, що хочуть голосувати на дому, інших документів не вимагається.

Водночас від виборців, які перебувають на лікуванні на стаціонарі, вимагається додати довідку, засвідчену лікарем і печаткою закладу.

Під час обговорення питання представник "Нашої України" Роман Зварич поцікавився, чим ЦВК може запобігти повторенню ситуації 2004 року, коли в деяких областях на дому проголосувало близько 30% виборців, що становило певну технологію фальсифікації виборів.

На це член ЦВК від коаліції Броніслав Райковський заявив, що ніяких підтверджень голосування на дому 30% немає, а існують лише розмови з цього приводу.

""

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування