Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Луценко-Кириленко думають, чи не посудитися з ЦВК

Вівторок, 14 серпня 2007, 12:39

Блок "Наша Україна –Народна самооборона" може оскаржити у суді постанову ЦВК, якою затверджена форма заяви для надання права голосування вдома на виборах 30 вересня.

Про це заявив заступник голови штабу блоку з юридичних питань Микола Оніщук, повідомляє прес-служба блоку.

"У нас негативне ставлення до постанови ЦВК, якою затверджена форма заяви щодо голосування на дому. ЦВК не виконала положення закону про внесення змін до закону про вибори народних депутатів", - зазначив Оніщук.

"Вона передбачала, що голосування на дому є винятковою формою волевиявлення громадян і стосується тих виборців, які за фізичним станом не можуть у день голосування особисто прийти на виборчі дільниці", - пояснив він.

"Натомість рішення ЦВК дозволяє проводити голосування на дому, яке, як відомо, не є таємним, при чому - проводити без зазначення причин, чому саме людина голосує на дому", - зауважив Оніщук.

"Тим самим порушуються права інших виборців, оскільки окремі категорії громадян, голосуючи вдома, матимуть перевагу над тими, хто прийде на дільниці", - додав він.

На переконання Оніщука, "широке тлумачення можливостей голосування на дому унеможливлює забезпечення кожного такого голосуючого скриньками, а також - у окружних виборчих комісій не буде необхідної кількості членів, які мають бути присутніми на дому під час голосування".

"Ймовірно, блок буде оскаржувати у суді постанову ЦВК через її незаконність та не відповідність закону про вибори", - зазначив представник "Нашої України – Народної самооборони".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування