Кузьмук свідомо гасив "фосфорну" пожежу забороненим способом

П'ятниця, 17 серпня 2007, 12:09

Віце-прем'єр Олександр Кузьмук прийняв рішення гасити жовтий фосфор під час техногенної катастрофи в Ожидові водою, знаючи про те, що інструкцією це заборонено.

У цьому він зізнався, відповідаючи на питання журналістів у п’ятницю.

"Я не можу не сказати вам, що у перші години аварії я прийняв рішення гасити (фосфор) водою. Я розумів і знав, що це не той спосіб, але іншого не було", - сказав Кузьмук.

Він зазначив, що в інструкції щодо жовтого фосфору написано, що при нагріванні цистерни вибухають, і саме тому для їх охолодження було застосовано воду.

"Я сам став біля цистерн і стояв до тих пір, поки вони не були охолоджені", - сказав віце-прем'єр.

При цьому він зауважив, що основною речовиною гасіння пожежі була суміш води і піноутворення.

За словами Кузьмука, "Львівський університет зробив модель результату вибуху".

"Якби вибухнуло 10 цистерн, продуктами горіння була б уражена територія радіусом 180 км, і зона суцільного вогню була б у радіусі 5 км, тому перше питання - і це непросте було для мене рішення – охолодження цистерн", - пояснив він.

Віце-прем'єр повідомив, що у суботу казахські експерти знову приїздять до Києва, щоб ознайомитись із результатами експертиз, що були зроблені українською стороною.

Після цього, за словами Кузьмука, результати експертиз, зроблені обома сторонами, будуть спрямовані до Генпрокуратури, яка зробить остаточний висновок.

Віце-прем'єр наголосив, що у разі доведення провини з боку казахської сторони, до Казахстану буде спрямовано позов від України щодо відшкодування збитків, завданих аварією.

Як відомо, жовтий фосфор не можна гасити водою, оскільки в результаті хімічної реакції виділяється отруйний газ.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua