"Регіонали", БЮТ і НУНС знайшли спільну ідею

Субота, 25 серпня 2007, 09:34

Партія регіонів, БЮТ та "Наша Україна – Народна самооборона" виступають за скасування обласних та районних держадміністрацій як інституту.

Таку позицію висловили представники цих політичних сил під час круглого столу в редакції "Дзеркала тижня", пише видання в суботньому номері.

На думку представника БЮТ Йосипа Вінського, районні адміністрації повинні припинити своє існування. "Якщо ми прямуємо до Європи, то маємо усвідомлювати, що існування глав районних адміністрацій є абсолютним абсурдом. Подібної посади не повинно бути в принципі", — зазначив політик.

На рівні області, за його словами, не повинно бути ані ради, ані виконкому, ані адміністрації. "Там необхідна присутність представника президента, який здебільшого повинен опікуватися питаннями контролю за дотриманням прав громадян та координацією діяльності центральних органів влади", — заявив Вінський.

Анатолій Матвієнко, котрий говорив від імені блоку НУ-НС, також згоден із необхідністю скасування цього владного інституту. "Інститут адміністрацій взагалі не відповідає викликам часу", — пояснив він.

Водночас Матвієнко наголосив на необхідності поступового переходу до нового адміністративного устрою, з жорстким контролем над діяльністю місцевого самоврядування.

Представник Партії регіонів Віктор Тихонов погодився зі своїми політичними суперниками. "Двовладдя бути не може. На районному рівні повновладним господарем має виступати місцева рада, що формує повноцінний виконавчий орган", — зазначив він.

Аналогічна модель, на думку Тихонова, має застосовуватися й на обласному рівні. "Різниця лише в тому, що на рівні області рада має сама обирати голову, а на рівні громади це робитимуть мешканці", — уточнив представник ПР.

Разом з тим, Партія регіонів та "Наша Україна – Народна самооборона" прагнуть скасувати вибори до органів місцевого самоврядування на пропорційній основі. Водночас БЮТ виступає категорично проти й закликає до якнайшвидшого розширення прав територіальних громад і проведення дострокових місцевих виборів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua