БЮТ виграв битву з голосуваннями на дому

Субота, 25 серпня 2007, 15:57

Вищий адміністративний суд підтвердив рішення окружного адміністративного суду Києва щодо утвердження порядку голосування на дому.

Про це "Українській правді" повідомив представник БЮТ у суді Володимир Пилипенко.

За його словами, суд залишив в силі рішення першої інстанції щодо визнання протиправною відповідну постанову ЦВК, однак відмовив у частині щодо визнання бездіяльності самого Центрвиборчкому.

Він додав, що, згідно з рішенням суду, відтепер кожна заява виборця щодо голосування на дому має перевірятися відповідною дільничною виборчою комісією, в той час як суд першої інстанції виніс рішення щодо засвідчення такої заяви нотаріусом.

"Тепер суд вважає за необхідне, щоб виборці нічого не посвідчували, але всі факти щодо них повинні з'ясовувати дільничні комісії", - сказав Пилипенко, додавши, що саме на ці комісії покладається відповідальність за можливу фальсифікацію.

За його словами, суд зобов’язав ЦВК ще раз прийняти відповідну постанову зі змінами, а також роз’яснити ДВК функції контролю за заявами.

На запитання, чи допоможе це убезпечитися від фальсифікацій, представник БЮТ сказав, що "це навіть краще, ніж засвідчення такої заяви, тому що тепер будуть кожну заяву прискіпливо розглядати".

На уточнююче питання, чи встигнуть дільничні комісії у відведений термін розглянути всі подані заяви, він сказав: "Я думаю, що таких заяв тепер буде втричі менше, бо якщо це відповідальність, то будуть трошки боятися таке робити".

Рішення вищого адміністративного суду є остаточним і оскарженню не підлягає.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua