Екс-міністр вважає, що Янукович ні дня не проводить без шкоди для українців

2 перегляди
Понеділок, 27 серпня 2007, 16:03

Уряд Віктора Януковича залишить наступному Кабінету міністрів негативну спадщину, вважає екс-міністр фінансів, член БЮТ Віктор Пинзеник.

За його словами, "кожен день роботи уряду Януковича завдає шкоди країні та її громадянам", при цьому економіка "стоїть на межі скачування до негативних тенденцій", повідомляє УНІАН.

Пинзеник зазначив, що до приходу уряду Януковича мала місце динаміка до збільшення темпів зростання економіки, яка "за інерцією" тривала до кінця 2006 року. Сьогодні ж, за його словами, можна говорити про постійне зниження темпів економічного зростання.

Екс-міністр наголосив, що сьогодні має місце своєрідний український феномен, коли "зростання економіки обертається зниженням доходів населення".

Він зазначив, що проблема тут не в браку коштів державного бюджету. Так, проти минулого року витрати держбюджету зросли на 40%, при цьому зростання мінімальної зарплати становило всього 15%, а мінімальної пенсії - 12%.

Також Пинзеник вважає "непрофесійною і безграмотною політику уряду з нарощування державного боргу".

За його словами, запозичення, що проводяться урядом, є безпідставними, враховуючи те, що на рахунках Кабміну на 1 серпня було близько 27 млрд. грн. При цьому зовнішні запозичення Пинзеник вважає одним із основних чинників зростання інфляції.

"Жоден міністр фінансів у жодній країні світу не дозволив би втягнути країну в борг, маючи постійні залишки в 27 млрд. грн., які до того ж постійно зростають", - наголосив Пинзеник. "Це триває вже рік. Вже рік Україна має можливість зменшити свій борг", - додав він.

Крім того, за словами екс-міністра, на сьогодні залишається невирішеною проблема відшкодування податку на додану вартість.

Він зазначив, що, безумовно, обсяги відшкодування податку різним регіонам залежать від частки даного регіону в експорті, але на сьогодні відшкодування ПДВ проводиться без урахування вищезгаданого принципу.

Також Пинзеник зазначив, що часто зростання сум відшкодування не відповідає темпам зростання експорту по тих чи інших областях.

Екс-міністр упевнений, що за нерівномірним відшкодуванням ПДВ ховаються "бізнес-інтереси" і "розв`язуються окремі бізнес-проекти".

Також він вважає необгрунтованими заяви уряду про зростання інвестицій в Україну. За його словами, ні про яке зростання інвестицій на сьогодні говорити не доводиться: "Вони (уряд Януковича) не тільки не зробили висновків з провалів, але й свідомо продовжують ошукувати людей".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua